Yıldıznameye Nasıl Bakılır?

yıledıznameye nasıl bakılır, yıldızname nedir, yıldızname ne demek

Evrenin içinde var olan tüm yıldız ve gezen sistemlerinin yıldızname ile nasıl doğrudan bir ilişki içinde olduklarını bu yazımızda anlatmaya çalışalım.

Yıldıznamesine bakılacak olan kişin doğum tarihinin tam olarak eksiksiz bir şekilde bilinmesi gerekir aksi durumda çıka sonuçlar gerçeği yansıtmaz, bu nedenle kişinin doğum yılının doğru olarak bilinmesi ön önemli esastır. Her hangi birinin yıldızına bakılması için gizli ilimlerde yer olan ebced hesaplanmasından faydalanılır bu şekilde en doğru sonuca ulaşılır. Bu bakım yapılırken gökyüzündeki yıldızların o anki pozisyonları, diğer yıldızlarla olan uzaklıkları, bu yıldızların davranış biçimleri gözlemlenerek bu hesaplar yapılır. Uzayda yer alan yıldızların konumuna göre bakım yapılan kişinin ruh hali, geleceğine dair bazı ayrıntılar, geçmişte yaşadığı bir takım iz bırakan olaylar öngörülür. Bu öngörüyü elbette yıldızname bakımı yapın yorumcu yapar. Bu yorumların sağlıklı ve doğru olması için yorumcunun iyi derecede gizli ilimlere hakim olması gerekir. Aksi durumlarda çıkan sonuç gerçeği yansıtmaz. Yorumcunun önemi ilk esastır çünkü bilgisiz insanlar tarafından bakılan yıldızname sonucu sadece bir falcının fal bakması ve çoğu gerçeği uydurması gibi olur.yıledıznameye nasıl bakılır, yıldızname nedir, yıldızname ne demek

Ebced hesabında üç farklı metod takip edilir ama bunlardan en çok kullanılan yöntem Ebced i Sagir denilen ve yıldızname uzmanları tarafından en çok kullanılan yöntemdir. Arapça’dan kökenini alan ebced aslında dil olarak Arap dili esas alınarak uygulanır.

Yıldızname Nasıl Bakılır?

Öncelikle bakım yapılacak olan kadın yada erkeğin doğum yılını yorumu yapacak kişi sorar ve tam olarak doğum yılının doğru olduğundan emin olmak ister çünkü yanlış bilinen bir doğum yılı sonucu tamamen değiştirir. Eskiden özellikle köylerde yeni doğan çocukları nüfusa kayıt ettirmek için acele edilmezdi. Dedelerimiz aradan bir süre geçtikten sonra şehre gider kafalarına göre bir doğum günü yazdırırlardı. Bu yüzden çoğu insan asıl doğum tarihini bilmezler çünkü aslında nüfus cüzdanlarında yazılan doğum tarihi çoğunlukla yanlıştır. Neyse bu ayrıntıdan sonra biz nasıl yıldızname bakılır konusuna geri dönelim.

Bakım yapılacak kişinin öncelikle annesinin ismi ve bakımı yaptıran kişinin kendi ismi hemen aşağıda verdiğimiz şekle göre toplanarak sonucu 12 rakamına böleriz ( Örneğin kişin ismi Arzu olsun anne ismide Fatma olsun o zaman şu şekilde yazıyorum ARZUFATMA daha sonra bu harflerin rakamsal değerlerini çıkarıyoruz aşağıdaki tabloya göre)

Örneğin A harfinin rakamsal değeri 1 dir. R harfinin rakamsal değeri 8 dir. Z=7, U=7, F=8, A=1, T=4, M=4, ve tekrar A=1 Buna göre tüm harflerin rakamsal değerleri tespit edilerek sonucu 12 rakamına böleceğiz.

ARZUFATMA = 1+8+7+7+8+1+4+4+1 = 41 rakamına ulaşırız bunu 12 rakamına böldüğümüzde 3,4 rakamını elde ederiz. Burada virgülden sonraki kesirli sayıyı hesaba katmıyoruz sadece virgülden önce gelen rakamı yani 3 rakamını esas alıyoruz. Şimdi bu 3 rakamı aşağıdaki tabloya göre hangi burca karşılık geliyorsa bunun tespitini yapıyoruz.

Bu tabloya göre 3 rakamının karşılığı ikizler burcuna tekabül ediyor yani sizin yükselen burcunuz aslında ikizler burcudur.

Yıldızname hakkında yaygın olarak bilinen en büyük hata astroloji ile karıştırılmasıdır çünkü yıldızname kesinlikle gizli ilimlerin bir alanıdır ve havas ilimi esas alınarak bakılır. Bu bakım elbette sadece yukarıda verdiğimiz örnekten ibaret değildir. Bu bakımların uzman bir havas ilmi ustası tarafından yapılması en önemli faktördür. Bu bakım sonrasında insanların geçmişten geleceğe kadar yaşadıkları ve yaşayacakları her türlü olumlu ve olumsuz hatıralar görülebilir, gelecek hakkında kişilerin yaşayacağı bir takım önemli detaylar hakkında bilgi sahibi olunabilir. Örneğin kişi ileride bir sağlık sorunu yaşayacaksa bu yıldızname bakımında görülebilir ve buna göre o insanlar önceden bazı önlemler alabilirler.

Ebced Hesabına Göre Burç Bulma

Burada kişinin isim değerini bularak ve buna göre o insanın yıldız falına ulaşmak esas alınır. Yine yukarıdaki yazdıklarımız doğrultusunda yıldıznamesine bakılacak olan kişin anne adı ve kendi ismi bilinmelidir. Buradan hareket ederek bu isimlerin Arapça yazılışlıarını yani Arapça karşılıklarını bulmak gerekir. Bu ilk aşamadır.

İkinci aşamada Arapça olarak bu isimlerin harf karşılıklarını tespit edip bunları yan yana yazarak toplam elde edilecek rakama ulaşılır. İsminin Arapça karşılığını bilmeyenler hemen sağ tarafta bulunan iletişim formuna yazarak Erdoğan hocadan bu konuda yardım isteyebilirler.

Üçüncü aşamada ayrı ayrı olmak kaydıyla anne ismi ve kendi isminizin rakamsal değerlerini topluyoruz. Örneğin annenizin adının Arapça rakamsal değeri 12 diyelim sizin adınızın Arapça rakamsal değeri de 10 olsun bu iki sayıyı topladığımızda 22 sayısına ulaşırız. Ardından bulunan rakamı yine 12 rakamına bölüyoruz. Çıkan rakam aşağıdaki tablo da hangi burcu karşılık gelirse bu şekilde yıldız burcunuza ulaşıyorsunuz.

Gerçek burcu bulma

Bu aşamalardan sonra yıldız burcunuza doğru bir şekilde ulaşmış olursunuz bundan sonraki aşamada iş tamamen yorumcuya kalır. Yorum yapan hoca yada medyum bu haritaya göre havas ilminin gücünden faydalanarak bu kişi hakkında genel bilgilere ulaşır ve bu bilgileri bakım yaptığı kişiyle paylaşır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*