Yarı Kalıcı Saç Boyaları

kalıcı saç boyası, saç boyama, kalıcı boya ile saç boyama

Teknolojinin ilerlemesiyle daha da hızla gelişen dünyada insanların her türlü ürüne, hizmete, imkana ulaşımı kolaylaştıkça, tüketim hızı da aynı oranda artıyor.  Bunun sonucu olarak her şeyi hızla tüketmeye ve değişime alışan insanlar hayatlarında da bu hızlı değişimi yaşamak istiyorlar.  Tam da bu noktada, söz konusu insanların yarısını oluşturan kadınlar olunca, onlar da en özen gösterdikleri yerleri olan saçlarıyla bu hızlı değişimi yaşamak istiyorlar.  Her kadının saçlarıyla ilgili hayalini kurup cesaret edemediği bir saç rengi mutlaka vardır. Özellikle kimi dönemlerinde bu isteği daha da çok artan kadınların çoğu istedikleri renge sahip olabilmek için bir hayli cesarete ihtiyaç duyarlar. Genellikle, bu istekleri bir hayalden öteye geçmez. İşte bu durumu ortadan kaldırma amacıyla çalışan uzmanların buluşu olan yarı kalıcı saç boyaları kadınların isteyip de cesaret edemedikleri saç rengine kısa bir süreliğine de olsa sahip olabilmelerine imkan sağlamaktadır.kalıcı saç boyası, saç boyama, kalıcı boya ile saç boyama

Yarı Kalıcı Saç Boyalarının Etkisi Ne Kadar Sürer?

İçeriklerinde sağlığa zararlı kimyasallar içermeyen bu ürünler kullanılan renge göre değişmekle birlikte 4 ile 6 hafta arası rengini korur, sonra kullanıcı eski saç rengini rahatlıkla kullanmaya devam eder.  Kullanılan şampuanlar, saç şekillendirici ürünler, saç bakım ürünleri ya da yapılan faaliyetler, yüzme gibi, yarı kalıcı saç boyaları ile elde edilen rengin daha kısa sürede akmasına neden olur.  Kullanılan rengin etkisinden bahsetmek gerekirse, kırmızı ve pembe renkli saç boyası mavi renkli saç boyası ile kıyaslandığında daha uzun süre kalıcılığını korur.

 Yarı Kalıcı Saç Boyaları Renkleri Nelerdir?

Kırmızı tonlarından, mor ve pembeye, turuncudan maviye, siyahtan karanlıkta parlama özelliğine sahip olan ultraviyole renklere kadar birçok renk çeşidini kartelasında bulunduran bu boyalar kadınların istedikleri saç rengine sadece tatil döneminde kavuşup sonrasında iş hayatlarına risk almadan kaldığı yerden devam edebilmelerini sağlamaktadır. Bununla birlikte, kadınların saç sağlığına da hiçbir zararı olmayan yarı kalıcı saç boyaları içerdikleri formülle yumuşacık ve bakımlı saçların elde edilebilmesine de olanak sağlamaktadır. İçeriğinde kalıcı saç boyalarında bulunan amonyak, peroksit gibi zararlı kimyasallardan hiçbiri yoktur. İnsan sağlığına zarar verecek hiçbir kimyasal içermediği için hamilelerin de kullanımına uygundur.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*