Twitter Şifresi Nasıl Değiştirilir?

twitter şifresi değiştirme, twitter hesabı açma, twitter hesabı nasıl açılır

Twitter hesabınızdaki geçerli şifreyi kaybettiyseniz veya unuttuysanız şifreyi sıfırlamanız mümkündür. Twitter’a kayıt olurken geçerli bir e-posta adresi ve telefon numarası girmek hesabınıza erişiminizi asla kaybetmemeniz için en güvenli yoldur. Bu yüzden uygulama içerisinde yer alan Hesap kısmından e-posta ve telefon numaranızın güncel olduğundan emin olunuz. Bu konuyla alakalı olarak sizlere Kendinize şifre sıfırlama e-postası gönderme, Kendinize şifre sıfırlama SMS’i gönderme ve Oturumunuz açıkken şifre değiştirmeyi göstereceğiz. Aşağıdaki başlık ve maddeleri takip ederek şifrenizi kolay bir biçimde değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz.twitter şifresi değiştirme, twitter hesabı açma, twitter hesabı nasıl açılır

Kendinize Şifre Sıfırlama E-Postası Gönderme Nasıl Olur?

Twitter’ın kendi web sitesi veya mobil uygulamasına girdikten sonra aşağı kısımda yer alan ‘’Şifreni mi unuttun?’’ butonuna tıklıyoruz. E posta adresinizi, telefon numaranızı veya Şifresini sıfırlamak istediğiniz kullanıcı adını buraya giriyoruz. Telefon numaranızı birden fazla hesap ile ilişkilendirdiyseniz maalesef bu kısımda kullanım sağlayamazsınız. Şifre sıfırlama e postası almak istediğiniz e postayı buraya giriyoruz. Ardından E-postanıza gelen kutusuna kısa bir süreliğine geçerli olan bir doğrulama kodu gelecektir. Bu doğrulama kodunu şifre sıfırlama sayfasında yer alan yere girerek gönder diyoruz. Son işlem olarak yeni şifremizi seçip kaydediyoruz.

Kendinize Şifre Sıfırlamak için SMS Gönderme Nasıl Olur?

Twitter’a kayıt olurken girdiğiniz telefon numaranızı burada kullanacağız. Twitter’a girdikten sonra ‘’Şifreni mi unuttun?’’ kısmına tıklıyoruz ve burada telefon numaramızı giriyoruz. Yaklaşık iki dakika içerisinde bir doğrulama kodu gelecektir. Gelen doğrulama kodunu uygulamanın istediği yere yazarak yeni şifremizi oluşturabiliriz.

Twitter Açıkken Şifre Değiştirme Nasıl Olur?

Uygulama içerisinde vakit geçirirken şifrenizi unutmanızda olası bir durumdur. Unutmanız durumunda yukarıdaki başlıkları inceleyerek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Hesabın içerisinde şifrenizi değiştirmek isterseniz de şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır: Giriş yaptığınız hesapta gezinme çubuğunda yer alan ‘’Daha Fazla’’ sekmesine tıklayarak Ayarlar ve Gizliliği seçiyoruz. Hesap sekmesine tıkladıktan sonra Şifre öğesine basıyoruz. İki defa mevcut şifremizi girdikten sonra yeni kullanmak istediğimiz şifreyi girerek Kaydet butonuna tıklıyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor.

E-posta ve Telefon Numaranıza gelen kodlarda gecikmeler yaşamamak için girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olmayı unutmayınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*