Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

topuklu ayakkabı giymek, topuklu ayakkabı giyerken nelere dikkat edilmeli, topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları neler

Topuklu ayakkabılar, özellikle metropol kadınları için artık vazgeçilmez bir aktivitedir. Şık bir topuğun çevredeki insanların bakışında ciddi değişim yarattığının artık kadınlar farkında. Bu durum da kadınların kendilerini daha güzel, güçlü ve çekici hissetmelerine neden olarak güvenlerini arttırıyor. Oysaki bu tam bir paradoks. Bunun nedeni de mutlu eden topukların, yine aynı kadınlara çoğu kez acı çektirmesidir.topuklu ayakkabı giymek, topuklu ayakkabı giyerken nelere dikkat edilmeli, topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları neler

Topuklu ayakkabılarla yürümekte zorlanan kadınlar gün sonunda, bu işi güzel ama zararlı bir şey olarak algılamalarına neden olacaktır. Mutluluk veren acı işin püf noktalarını öğrendikten sonra mutluluk veren keyfe dönüşüyor.

Bunun dışında çok bilinmeyen bir durum vardır ki o da; aslında topuklu ayakkabıların tüm bacak kaslarını çalıştırdığıdır.

Topuklu Ayakkabı Seçmenin Püf Noktaları

Ayakkabı seçimlerinizi iç kısmı kaygan ve sert olmayandan yana yapmalısınız. Bunun yanı sıra ayağınızın doğal yapısıyla da uyum sağlamalıdır. Ayağınızla, ayakkabının uzunluğu ve genişliği orantılı olmalıdır. Ayakkabıyı akşam saatlerinde almaya özen gösterin. Gün sonunda ayaklar iyice yorulacağından dolayı hangi ayakkabıda rahat edeceğini daha rahat seçer. Yaşınız ilerledikçe ayakkabı numaranızı kontrol edin. Ayaktayken ayakkabı deneyin. Her iki ayağın ölçüleri aynı olmayabileceğinden dolayı her iki ayakkabıyı da deneyin. Yüksek topuklu ayakkabıda ayağınızın ne kadar kaydığını önemseyin. Denediğiniz ayakkabının arkasında işaret parmağınızın sığacağı kadar boşluk varsa, o ayakkabı ayağınızla uyumlu değildir demektir.

Sıkıntılarınızı Azaltacak Tavsiyeler

topuklu ayakkabıEğer ayak tabanınızda ağrı ya da rahatsızlık verici bir durum varsa, ortopedi tam bir tabanlığı ayakkabının içine yerleştirin. Uzun süre ayakkabılarla ayakta duruyorsanız da silikon metatars yastıkçıkları ayakkabının ön tarafında deneyin. Ayak ağrılarınızı, her gün farklı yükseklikte topuklu ayakkabı giymek de azaltır. Parmakları açıkta bırakan yüksek topuklar seçerek, parmaklarda nasır oluşumu engelleyebilirsiniz.

Aynı ayakkabıyı her gün giymeyin. Koruyucu olan ayak malzemelerini kullanabilirsiniz. Mutlaka ayaklarınıza tam uyan ayakkabıları giyinin. Ayakkabılar ayağınıza giydiğiniz anda oturmalıdır, daha sonra değil.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*