Tesettür Modasında Alternatifler Artıyor

tesettür modası alternatifleri, tesettür modası gelişimi, tesettür modasındaki alternatifler

Değişim çağını yaşıyoruz. Teknoloji geliştikçe insan ihtiyaçları, tüketici beklentileri, kişisel zevkler ve haliyle giyim kuşamlar da değişiyor. Farklı tasarımlar, modeller ve sınırsız alternatifler tüketicilerin beklentilerini karşılamak için adeta birbirleriyle yarışıyor. Her geçen gün, her zevke her tarza uygun kıyafetler ve alternatifler artıyor.

Dünyanın içinde bulunduğu değişim çağında tekstil ürünleri de bu değişimden nasibini alıyor. Ülkemizde ise bu konuda kendini en çok geliştiren alan kapalı giyim yani tesettür oluyor. Tesettür giyim önceki dönemlerde düz, az çeşitli ve basmakalıp bir üretim alanına sahipken günümüzde kapalı giyimi tercih eden kadınlar için sayısız alternatif bulunmaktadır. Farklı renklerde, farklı tasarım ve modelde binlerce yeni sezon tesettür kıyafeti şimdiden raflardaki yerini aldı ve yeni sahiplerin bekliyor.tesettür modası alternatifleri, tesettür modası gelişimi, tesettür modasındaki alternatifler

Pardösüde Yeni Tasarımlar

Tesettür giyimde ilk akla gelen kıyafet pardösülerdir. Vücudu boydan boya kapatan bu kıyafet kapalı bayanlar için olmazsa olmaz niteliğindedir. Eski dönemlerin aksine artık her renkte her modelde ve her zevke hitap eden pardösü modelleri bulmak mümkündür. Ayrıca yeni tasarım pardösülerde fermuar, cep, kemer, düğme, broş gibi görseller de estetiği besleyen başlıca detaylardan.  Yeni sezonda en çok gözümüze çarpacak olan renkler ise beyaz, sarı ve turkuaz. Bu renklere uygun desenli ve ya basic bir eşarp ya da şal ile de kombin tamamlanabilir.

Rahatlığından Taviz Vermeyenler İçin: Kap Modelleri

Kadınlar yaz aylarında hem görsel estetik hem de kullanışlılık açısından pardösü yerine kap da tercih edebiliyorlar.  Pardösüye göre daha kısa olan kapların da tıpkı pardösüde olduğu gibi farklı model ve renklerde, ihtiyaç ve zevkleri karşılayacak şekilde alternatifleri bulunuyor.

Kullanışa Önem Verenlerin Tercihi: Ferace

Tesettür giyimi benimseyen kadınlar için bir diğer alternatif ise feracelerdir. Ferace tesettüre göre daha kullanışlı, hafif ve ince kumaşlıdır. Ayrıca tesettürde olduğu gibi önde açılıp kapanacak bir fermuarı yoktur.  Feraceler eski zamanlarda Anadolu da günlük kullanılan kıyafetlerdi. Bu kıyafetler unutulmaya yüz tutmuştu ki kullanışlı ve rahat olmasından dolayı günümüzde yeniden göz önüne çıktı.

Her geçen gün moda rüzgârının etkisi altına giren tesettür kıyafetlerinde artan alternatifler, kapalı hanımları memnun ederken, her zevke uygun farklı tasarımlarla da modanın yelpazesini genişletiyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*