Telefon Seçiminde Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Cep telefonu seçimi, telefon alırken dikkat edilecekler, telefon alırken nelere dikkat edilmeli

Mobil hayatın etrafımızı kuşatması sonucunda ister istemez zamana ayak uydurmak için akıllı telefon satın alır olduk. Çünkü artık bankacılıktan eğitime kadar birçok şey dijital hale geldi. Dijitalleşen hayata adapte olabilmek için mutlaka bir şeyler yapılması gerekiyordu ki o noktada da akıllı telefon alışveriş çılgınlığı baş gösterdi. Kendiniz için ya da bir yakınınız için akıllı telefon alacaksanız bazı şeylere dikkat etmeniz telefon alışveriş çılgınlığından biraz da olsa uzak kalmanızı sağlayabilir. Çünkü dikkat seçim yapar da öyle telefon alırsanız uzun bir süre elinizdeki telefonu değiştirmek istemez ve haliyle alışveriş çılgınlığı rüzgarına kapılmazsınız. İşte dikkat etmeniz gereken önemli noktalar.Cep telefonu seçimi, telefon alırken dikkat edilecekler, telefon alırken nelere dikkat edilmeli

Yazılımın güncelliği ve gelecekte ne kadar güncelleme alabileceğine bakın

Satın alacağınız telefonun yazılım sürümüne dikkat etmelisiniz. Android veya İOS işletim sistemli bir telefon alacaksanız o telefonda o an itibariyle hangi sürüm yazılımın kurulu olduğuna bakın ve gelecek güncellemeleri bu cihazın alıp alamayacağını sorun. Eğer seçtiğiniz telefonun yazılımı son sürüm ise ve gelecek güncellemeleri sorunsuz bir şekilde alıp adapte olabilecekse doğru bir seçim yapıyorsunuz demektir.

Şarj süresi çok önemli

Telefon satın alırken şarj süresinin ne kadar uzun olduğuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Çünkü içinde bulunduğumuz şu günlerde neredeyse her şey dijitalleşmeye başladı. Bu sebepten dolayı büyük olasılıkla gün içinde sadece işlerinizi hallederken dahi 1-2 saat telefonunuzu kullanacaksınız. Bu işlerinizi yaparken şarjınızın bitip yarı yolda kalmanızı istemiyorsanız bataryası güçlü telefonları tercih edin.

Kamera kalitesini göz ardı etmeyin

Devir selfie devri olduğundan cep telefonunuzun kamerasının özelliklerinin olabildiğine iyi olması gerekiyor. Zira bir arkadaş ortamında fotoğraf çekilmek istediğinizde kötü görüntüler elde etmeniz tadınızı kaçıracaktır. Tadınızın kaçmasını istemiyorsanız mutlaka kamerasının çözünürlüğü yüksek bir cihaz satın alın. Samsung, HTC, ıphone gibi markaların kameralarının çözünürlüğü tatmin edici seviyededir. Bütçenize uygun olan bu markalara sahip bir cihaz satın alabilirsiniz.

Bahsettiğimiz noktalara dikkat edin ve şunu da sakın unutmayın her ne marka telefon alırsanız alın çin malı ürünlerden uzak durun.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*