SSD Sıfırlama Nasıl Yapılır?

ssd sıfırlama, ssd nasıl sıfırlanır, ssd sıfırlama yöntemleri

Bilgisayarların gelişmesiyle birlikte kullanıcıların ihtiyaç ve beklentileri de değişmektedir. Hız, özellikle düzenli olarak bilgisayar kullananlar ve profesyonel işlemler için önemlidir. Tipik olarak, tüm bilgisayarlar ihtiyaç duydukları standart donanıma sahiptir. Bilgisayarlara sonradan eklenebilen SSD desteği birçok kullanıcı için cankurtaran. Katı hal sürücüleri, yüklü oldukları bilgisayarın çok daha hızlı yanıt veren bir sisteme sahip olmasını sağlar. Bu sayede bilgisayarınızın kullanım hızını etkin bir şekilde artırabilir ve tüm komutların kısa sürede yürütüldüğünü görebilirsiniz.ssd sıfırlama, ssd nasıl sıfırlanır, ssd sıfırlama yöntemleri

SSD’nizi sıfırlamak veya biçimlendirmek üzereyken, tüm verilerin silineceğini bilmelisiniz. Bazı durumlarda silinen verileri kurtarmak mümkündür, ancak çoğu durumda bu işlem geri alınamaz. Bu nedenle, SSD’nizi sıfırlamadan önce verilerinizi harici bir sürücüye yedekleyerek işlemi başlatabilirsiniz. Çalışmak için sessiz ve hızlı bir yol sunan SSD’ler, cömert depolama alanlarıyla da kullanıcıların dikkatini çekiyor. Verileri daha uzun süre sağlıklı durumda tutmak isteyenler çoğunlukla katı hal sürücülerini tercih ediyor. Flash katı hal sürücüleri, sabit sürücülerden daha verimli depolama sunar.

SSD sıfırlama adımları

SSD’ler genellikle diğer disk yöntemlerine kıyasla büyük miktarda verinin daha uzun süre saklanmasına izin verir. Bir SSD’nin kapasitesi, kalitesi ve marka bilgisi, bir ürünün ömrünü doğrudan etkiler. Bu nedenle SSD satın almadan önce marka ve model konusunda kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekir.

Bazı durumlarda SSD ayarlarını sıfırlamanız gerekebilir. Böyle zamanlarda birçok kullanıcı SSD’lerini kendi kendilerine nasıl sıfırlayacaklarını bilmek ister. Sürücünüzü güncellemenizi sağlayan bu işlemi gerçekleştirirken aşağıdaki adımlara dikkat edebilirsiniz.

Bilgisayarınızın ana ekranına gidin, kontrol panelini açın, “Sistem ve Güvenlik” seçeneğini seçin.

Görünen pencerede, Yönetimsel Araçlar başlığına ve ardından Bilgisayar Yöntemi’ne tıklayın. Açılan ekranın sol tarafında bulunan disk yönetimi seçeneğine tıklayın.

Bu adımdan sonra çıkan ekranda biçimlendirmek istediğiniz sürücüyü seçebilirsiniz. Ardından sürücüyü sağ tıklayıp biçimlendirebilirsiniz.

Gelen ekranda OK diyerek sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz.

SSD’niz kısa süre içinde kullanıma hazır olacaktır.

Bu adımdan sonra SSD’nize yeni bir işletim sistemi kurabilir veya aynı sisteme geri dönebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*