Squid Game

Squid Game, Squid Game dizisi, Squid Game dizi konusu

Netflix’te TOP 10 listesinde uzun bir süredir başı çeken Squid Game dizisi ülkemizde de büyük bir ilgi görmüş durumda. Türkçe karşılığı Kalamar Oyunu olan dizi oldukça tutmuş durumda ve bu sebeple şimdiden 2.sezonu gelecek mi diye bekleyen birçok kişi mevcut. Fakat bu konu hakkında henüz ne dizinin yapımcı ekibinden ne de diziyi yayınlayan Netflix’ten herhangi bir haber yok.Squid Game, Squid Game dizisi, Squid Game dizi konusu

Kore yapımı diziyi izleyen oldukça büyük övgülerde bulunuyor. Bilindiği üzere geçen sene de Oscar’ı yine Kore yapımı olan Parasite kazanmıştı ve izleyenlere göre Squid Game de en az Parasite kadar zevk veren bir yapım. İlk sezonu 9 bölümden oluşan dizinin bölümleri de genel olarak 50-60 dakika arasında değişirken sadece 8.bölüm 30 dakikadan oluşuyor. Dizi 17 Eylül’den itibaren Netflix’te tüm dünyaya yayınlandı ve o günden itibaren de dünyanın gündeminde olan bir dizi.

Squid Game Konusu

Squid Game konusu belki çok özgün gözükmese de dizinin işlenişi sebebiyle oldukça yaratıcı bir diziden bahsetmek mümkün. Başrollerinde özellikle Kore dizi ve filmlerine hâkim olan kişilerin tanıyacakları Lee Jung-jae ve Park Hae-soo bulunuyor.  Dizinin konusu hayatta kalma diyebiliriz. Tam 456 kişi gizemli bir davet alıyorlar. Bu kişilerin ortak noktası da hayatları boyunca hep maddi sıkıntılar çekmiş ve hali hazırda da bu sıkıntıları olan kişiler. Bu kişilere çocuk oyunlarında oynayacakları ve büyük ödül olarak da 45.6 milyar won yani 38.5 milyon dolar verileceği söyleniyor.

Bu teklifi kabul eden kişiler bir adada toplanıyor. Fakat bu kişilerin haricinde ve oyunu yapan kişilerin dışında kimsenin böyle bir oyundan haberi yok. Gerçek sonradan ortaya çıkıyor. Bu kişiler belli periyotlarda belirlenen çocuk oyunlarını oynuyor ve bu oyunu kaybedenler de yakılarak katlediliyor. Tam 456 kişinin katıldığı bu oyunların sonunda sadece 1 kişi kazanacak yani sadece 1 kişi hayatta kalacak şekilde planlanıyor. Dizide de bölümler bu şekilde ilerliyor ve insanlar 45.6 milyar won için Squid Game denilen oyunu oynayarak hayatta kalmaya çalışıyorlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*