Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce tedavisi nasıl yapılır, sivilce tedavisi için kremler, sivilce tedavi yöntemleri

Özellikle ergenlikte başlayan sivilceler birçok insanı yaşamı boyunca takip etmektedir. Genellik insan yüzünde çıkan sivilceleri yok etmek için piyasada pek çok markanın kremleri mevcuttur ancak bu durum birazda genetik ve hormonal yapıdan da kaynaklanabilir. Sivilcesi normalden fazla olan kişiler genellikle un ve şeker içerikli besinleri daha çok tüketen kişiler olarak belirlenmiştir. Sivilce ve sivile izlerini yok edebilmek adına sivilce tedavisi için genellikle asit içerikli kremler kullanılmaktadır. Krem yolu ile geçmeyen sivilce ve sivilce izleri için ise lazer tedavileri kullanılmaktadır. Sivilcelerin toptan çözümü için sivilceler çıkar çıkmaz bir doktora görünmek veya sivilcelerle hiç uğraşmamak çözüme daha odaklıdır. Çünkü sivilceler patlatıldığında veya oynandığında cilde kalıcı hasarlar verebilir. Genellikle 10 – 12 yaşlarında başlayan sivilceler 20 – 21 yaşlarına kadar devam etmektedir bu yaşlar dışında sivilceler çıkması durumunda doktora görünmeniz de fayda vardır.Sivilce tedavisi nasıl yapılır, sivilce tedavisi için kremler, sivilce tedavi yöntemleri

Sivilce Kremleri

Sivilce kremlerinin doktorlar tarafından önerilerek yeteri kadar kullanılması gerekmektedir. Kremlerin içerisinde bulunan asitler sivilceler için yeteri miktarda kullanıldığında sivilceleri kurutarak kalıcı izleri ve sivilceleri önlemektedir ancak yüz genelinde fazla kullanıldığı zaman çeşitli sıkıntılar yaratabilmektedir. Sivilce tedavisi için uygulanan diğer bir yöntem ise kimyasal peelingtir. Ancak bu tedavi için cilt alanında uzmanlaşmış doktorlara başvurmanız mantıklı bir hareket olacaktır. Başka kişilerin sivilce tedavisi için kullandığı ilaçları sizde alıp kullanmamalısınız herkesin cilt yapısı ve tedavi yöntemi farklı olacağından dolayı doktorunuza görünerek sivilce tedavinizin nasıl olacağı hakkında bilgi almanız daha mantıklı olacaktır.

Sivilce İçin Tedaviler

Sivilce tedavisi için gerekli süre sizin istediğinizden daha uzun sürebilir ancak ileri seviye tedaviler uygulandığından bu çözümlere kesin gözüyle bakılmalıdır. Ortalama 1 yılın sonunda uygulanan tedaviler ile birlikte hastanın ileriki yaşantısında da sivilce sorunları yaşaması önlenebilmektedir. Sivilce tedavisi için evde uygulanabilecek maske, antibakteriyel çözümlerde mevcuttur ancak bu gibi tedavi yöntemlerini doktorlara danışarak yapmanızda fayda vardır. İnternetten araştırarak yaptığınız her tedavi yöntemi cildinizdeki sivilce veya sivilce izlerini geçirmeyebilir. Doktorlara danışarak evde yapacağınız sivilce tedavi yöntemleri daha sağlıklı olacaktır. Sivilcelere uygulanabilecek tedaviler arasında en rahatlatıcısı kremlerdir kremleri kullanarak sivilcelerinizi yok edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*