SEO Yaparken Reklamlardan Faydalanma

seo ve reklam ilişkisi, seo yapmanın tüyoları, seo yapma ile reklam alakası
  • Reklamlar

SEO çalışması yapılan sitelere sürekli olarak backlink ağı üzerinden link verilmektedir. Bu sebeple SEO çalışması yapılan site arama motorları gözünde tavsiye edilen kaliteli siteler olarak algılanırlar. Mantık olarak kaliteli olan ve sürekli tavsiye edilen sitelerin doğal trafiğinin de yüksek olması beklenir. İşte bu sebeple SEO çalışmalarının yanı sıra reklam çalışmalarına da değer verilmesi gerekir. Eğer reklam çalışmalarına değer verilmez ve sadece SEO çalışmasına değer verilir ise trafiği yeterli düzeyde olmadığı halde binlerce kez tavsiye edilen bir sitenin maalesef ki uzun süre sıralamada yükseklerde kalması beklenemez.seo ve reklam ilişkisi, seo yapmanın tüyoları, seo yapma ile reklam alakası

  • Diğer site reklamları

SEO çalışması yapılan siteye trafik çekmek için çalışma yapılan site ile aynı ya da yakın konularda yayın yapan sitelere reklamlar verilebilir. SEO çalışması yapılan sitelere trafik çekilmesi doğallık sağlayacağından önemlidir.

  • Sosyal Medya Reklamları

Facebook ve Twitter en bilindik en fazla kullanılan sosyal medya siteleridir. İsminden de anlaşılabileceği gibi bu siteler sanal alemin medya meydanlarıdır. Buralarda yapılacak reklamlar ile SEO çalışması yapılan siteye ziyaretçi çekmek olasıdır. SEO çalışması yapılan siteye ziyaretçi ayni trafik çekmek yapılan SEO çalışmalarını doğal göstereceğinden çok önemlidir.

  • Google, Yandex, Youtube reklamları

SEO çalışması yapılan siteyi reklamlar ile desteklemek gerektiğini konumuzun başında belirtmiştik. Konumuzun başında da belirttiğimiz gibi yapılan SEO çalışmalarını siteye çekilen trafik ile doğal göstermek gerekir. Çünkü SEO çalışması yapılan site birçok siteden link almakta yani tavsiye edilmektedir. Bu kadar fazla tavsiye edilen sitenin mutlaka ziyaretçi sayısının da belirli bir düzeyde olması gerekir. Bu sebeple reklam çalışmaları SEO’nun olmazsa olmaz destekçileridir. Google adwords, Yandex Direct ve yotube reklamları SEO çalışmalarında kullanılabilecek en iyi reklam alternatifleridir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*