Sedef Hastalığı ve Tedavisi

sedef hastalığı, sedef hastalığı nedenleri, sedef hastalığı tedavisi

Hastasını toplumdan soyutlandıran hastalık, sedeften bahsedeceğiz. Kendisine yakalanan hastada oluşturduğu kötü deri oluşumu ile kendini gösteren sedef hastalığı belirtileri, her kişide ve sedefin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Sedef hastalığı görüntü olarak; kırmızı lekelerin bulunduğu bir deri üzerinin kurumuş, pullaşmış gümüş rengi bir deri ile kaplanmasıdır. Sedef hastalığı ve tedavisi belirtileri tam olarak incelendikten sonra netlik kazanmaktadır.sedef hastalığı, sedef hastalığı nedenleri, sedef hastalığı tedavisi

Benim herşeyden önce açıklık getirmek istediğim bir konu var toplumda herkesin aklında olan sedef hastası birine dokunarak sedef hastalığı geçermi sorusuna cevap vermek istiyorum. Sedef hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir. Bu yanlış inanış sedef hastası kişilerin kendilerini toplumdan dışlamalarına neden olmaktadır. Sedef hastalığının ilaç tedavisi, ışın tedavisi, bitkisel tedavi olmak üzere en çok söz edilen üç tedavi yöntemi vardır. Bitkisel tedavi sedef tedavisi çeşitlerinden son yıllarda en popüler olanıdır.

Sedef hastalığı nasıl geçer sorusunun cevabını size maalesef ki çok iç açıcı bir şekilde veremeyeceğim. Nitekim hastalığın kaynağı bulunamadığı için, sedef hastalığından tamamen kurtulmak şimdilik mümkün değildir. İlaç tedavisi ile sedef nasıl gecer? İlaç tedavisi sedef hastalarında genellikle hastalıklı deriye uygulanan bir yöntemdir. İki aşamadan oluşarak sedef hastasına uygulanır. Birinci aşamada kırmızı lekelerin üzerinde ki kabuklu bölge döktürülerek, ikinci aşamada gelecek olan ilaçların etkisi artırılır.

Sedef hastalığında bu ilaçlar deri üzerine uygulanan merhemler şeklindedir. Ağız ve iğne yoluyla alınan sedef hastalığı ilaçları da vardır. Fakat bu ilaçlar yan etkileri oldukça fazla olduğu için ancak sedef hastalığı ilerlemiş kişilerde kullanılırlar. Sedef hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri ise sedef hastaları için ayrıca bir umut olmuştur. İlaç tedavisinden tam olarak sonuç alamayan sedefli hastaları sedef nasil gecer sorularıyla bu alternatif tıp yöntemlerinin kapısını çalmışlardır.

Bitkisel tedavi yöntemlerinde şifali bitkiler kullanılarak sedef hastalarına, kürler ve merhemler yapılır ve bu bitkisel ilaçlar sedef hastalarında bulunan hastalıklı deriye uygulanır. Sedef hastalığının son olarak bahsedeceğimiz tedavi şeklide ışın tedavisidir. Günümüz teknolojileri kullanılarak uygulanan ışın tedavisi ,yapay güneş ışınlarından yararlanılarak yapılır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*