Sanal tur nasıl bir görüntüleme tekniğidir?

sanal tur nedir, sanal tur ile bir yeri görüntüleme, sanal tur ile görüntüleme yapımı

Görüntüleme tekniğinde ileri teknolojik donanımlı olup, mekânları her yönleri ile 360 derece tanıtan ve farklı bakış açılarından görüntüleyebilen bir görüntüleme tekniğidir.  Görüntülemelerde yüksek çözünürlük bulunan, tam ekran modu olan, yakınlaştırmalarda kötü görüntü sağlamayan özel tekniklerle donatılmıştır.  Sanal tur görüntülemelerde 360 derecelik bakış açısının bulunduğu kamera çekimlerine sahip olmaktadır.  İnternetten ziyaret edilen mekanlarda adete insanlar kendilerini içinde gibi hissedebilmektedir. Ürünlerin tanıtımlarında ve mekanların tanıtımlarında insanlara kolaylık sağlayabilmektedir.sanal tur nedir, sanal tur ile bir yeri görüntüleme, sanal tur ile görüntüleme yapımı

Rahat bir şekilde ziyaret edilen internet ortamında resimlerin her açıdan rahatlıkla haraket ettirilmesi ve ziyaret eden kişilerin memnun olması hedeflenmiştir.  Sanal tur mekanların, şirketlerin tanıtımını, ve ürün tanıtımlarını yaparken en son teknolojik aletlerden yararlanmaktadır.  Sanal ortamda yapılan görüntülemeler internet, televizyon ve diğer yayın organlarından rahatlıkla izlenebilmektedir. Sanal tur 360 derecelik  çekimler ile insanların istediği mekanda özgürce dolaşmalarını sağlamaktadır. Sanal turun sunmuş olduğu bu hizmetlerinin en çok kullanıldığı alanlar ise reklam  ve tanıtım amaçlı olmasıdır. Sanal turda yapılan mekan gezilerinde ilgi çeken bir şeyin yakınlaştırlması mümkün olmaktadır. Uzaklaştırma ve yakınlaştırmayı çok iyi ayarlayabilmektedir.  Bu uygulamalarda HDR tekniği  ile etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Kısacası, sanal tur şirketlerin ve ürün tanıtımının yapılmasını isteyen kişiler için en uygun reklam aracı olabilmektedir. Fazla zaman harcamadan istenilen mekanı ve istenilen ürünlerin detaylarını rahatlıkla ögrenmek sanal tur ile mümkün olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*