Sağlıklı İmplant Nasıl Yapılır?

implant nasıl yapılır, uzun ömürlü implant, implant markaları

Herhangi bir nedenle kaybedilmiş diş dokusunun yerine uygulanabilecek en iyi seçeneklerden biri de implant uygulamasıdır. Bunun nedeni, implantın klasik diş protezlerine göre çok daha estetik görünümlü, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarının ise çok daha iyi olmasıdır. Bunun yanı sıra, sağlıklı implant nasıl yapılır sorusu için implantın içeriğinde bulunan hiçbir maddenin sağlığa zararlı olmadığı şeklinde cevap verilebilir. Şeker, kalp ve tansiyon hastalarına da sorunsuzca uygulanabilecek implant tedavisi uzman diş hekimleri tarafından yapılırsa sağlığa zararlı hiçbir yan etkisi olmayacaktır.implant nasıl yapılır, uzun ömürlü implant, implant markaları

Bunun yanı sıra, implantın kalitesinin iyi seçilmiş olması, uzman bir hekim tarafından yapılması, çene kemiğine yerleşmesi için gereken süre boyunca beklenmesi sağlıklı bir implant uygulaması için olmazsa olmazlardandır. Bununla birlikte, implant tekniğinde yapılan yeni gelişmeler uygulama sürecinin çok daha rahat ve kısa süre içinde atlatılmasını sağlamaktadır. Bu gelişmeler arasında en öne çıkan artık implantların dikişsiz bir şekilde çene kemiğine yerleştirilebilmesidir. Bu gelişme, yapılan operasyonun 5-10 dakika gibi çok kısa bir sürede bitmesini sağlamaktadır.

Öte yandan, yanlış bilinenler arasında implantın kanser yapıcı bir etkisi olması bulunması yer alır. Yapay diş kökü görevi gören implantlar titanyum maddesinden üretilir ve sağlıklı implant nasıl yapılır sorusuna cevap olarak içeriğinde kanser yapıcı ya da insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulunmamaktadır. Her yaştan erişkin bireye kolaylıkla uygulanabilecek olan implant tekniği kayıp dişler için en iyi alternatiftir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*