Saç Bakım Maskeleri Ne İşe Yarar?

Yüzümüze yaptığımız maskeler gibi saçımızda ara arar maske ihtiyacına gerek duyar. Saçlarımız dışarda dolaşan serbest radikaller, su, şampuan, boya ürünleri ve kurutmak için kullanılan fön makinaları sayesinde giderek eski güzelliğini kaybedebilir. Canlılığı ve hacmi gitmiş bir saç için kurtarıcı olan maskeler haftada bir kez yapılmalıdır. Bu maskeleri ister aktarlardan alacağınız ürünler ile kendiniz yapabilirsiniz isterseniz hazır maskeleri kullanabilirsiniz. Dışardan alacağınız maskelerin içinde saçınız için gerekli olacak mineral ve vitaminler, parlaklığını arttıracak maddeler, hacim katacak serum ürünleri bulunmaktadır. Saç maskesi yapmak saçınızdaki doğallığı tekrar yakalamanızı ve saç dökülmelerinin önüne geçmenizi sağlayacaktır.saç bakımı, saç bakım maskeleri, saç bakım maskesi

Doğal Saç Maskesi Yapmak Kolaydır

Organik ürünlerden hiş şaşmayacaksınız. Ne kadar pahalı olursa olsun alacağınız saç maskeniz evinizde yaptığınız doğal bir maskeden daha iyi olamaz. Farklı tedaviler için birçok maske tarif verilebilir. Yıpranmış saçlar, sarı saçlar, saç derisi kaşıntısı, saçkıran, nemli havalardaki saçlar, saç uzatan maskeler, boyalı saçlar için maske, saç dökülmesine çözüm olacak maske, güneşten korunmak için maske, saç rengini açan maske ve saçınızda ne probleminiz varsa her şeye mutlaka bir doğal maske yapılmaktadır.

Ballı Saç Maskesi    

Bal içindeki katkısız özelliği ile her yerde şifa aranılan bir üründür. Saçınız için de aynı şifayı bulmanız oldukça kolay. Saç tipiniz göre yapacağınız maskelerde saçlarınız eskisinden daha parlak ve göz alıcı duracaktır. Bal, zeytinyağı, badem yağı, yumurta sarısı karışımı ile yapacağınız maskeyi saçınızın tamamını kaplayacak şekilde sıvayarak saçınıza yedirmelisiniz. İçinde yumurta kokmaz mı diyenler olacaktır.  Ancak yıkadığınızda hiç kokusu kalmayacak olan malzemeleri birçok kadın denemiş ve memnun kalmıştır. Saç dökülmelerine de iyi gelecek olan maskeyi on beş dakika kafanızda bekleterek yıkamalısınız. Haftada iki üç gün kullanabileceğiniz maske için sadece bal ve süt karışımından olan maskeyi de deneyebilirsiniz. Bal ve süt karışımı kalın saçları olan kişilerin saçlarında oluşan sertleşmeyi gidermek için bire bir olacaktır. Saçımızda vitamin almak zorundadır.  Doğal vitaminler yine de en iyi çözüm olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*