Parfüm Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

parfümde nelere dikkat edilmeli, parfüm seçimi yapma

Gündelik hayatta birçok işle uğraşıyoruz ve haliyle kendimize bakmaya sıra geldiğinde pek de özenli davranamayabiliyoruz. Saçını başını düzeltmek ayrı bir olaydır, ancak birçok kişi ile etkileşim halinde olduğumuz süreçte insanlara hoş bir şekilde kokmak farklılık yaratacak bir etkendir. Özellikle de bayanların parfüm kullanması çekiciliklerini daha üst seviyeye çıkarmak adına önemlidir. Bir bayan parfüm alırken bu nedenle seçici olmalıdır. Çünkü bir bayanın kullandığı parfüm onun kişiliği ile ilgili bilgi edinilmesinde özellikle erkekler tarafındna kullanılan bir şeydir. Bu sebeple parfüm alınırken rast gele herhangi bir marka veya özel bir markanın herhangi bir kokusunu almak yerine bayanlar kendilerine yakışacak ve onların kimliğini ön plana çıkartacak kokular almalıdır.parfümde nelere dikkat edilmeli, parfüm seçimi yapma

Parfüm alırken dikkat edilecek şeylerin en başında fazla ağır olmayan ancak çok da basit olmayan kokuları seçmek gelir. Ağır olan kokular güzel kokayım derken insanların uzaklaşmasına sebep olabilir. Çünkü bazı kokular vardır ki insanları bulundukları ortamı dahi terk ettirebilirler. Rast gele parfüm seçen biriyseniz ve öte beri bir koku almışsanız pek de iiy bir şey yapmış olmazsınız. Peki parfüm seçerken nasıl kokulara yönelmelisiniz? Eğer sıradan bir günde kullanacağınız parfüm alacaksanız aşırı özen göstermenize gerek yoktur. Fazla ağır kokmayan sıradan bir parfüm satın alabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz günlük kullanım için parfüm alacaksanız tatlı bir kokusu olan parfüm almanızdır. Eğer alacağınız parfümü özel görüşmelerinizde kullanacaksanız o zaman işler biraz değişir ve özenle parfüm seçmeniz gerekir. Özel günler için alacağınız parfüm gündelik kullandığınız parfüm ile biraz zıt bir yapıda olabilir. Mesela normalde kullandığınız parfümün tatlı bir kokusu var ise özel günler için satın alacağınız parfümün kokusu daha keskin olabilir. Aromalı normal kokuları tercih edebileceğiniz gibi aromasız olarak üretilen parfümleri de tercih edebilirsiniz. Çok keskin bir koku seçmek istiyorsanız aromasız parfümlere yönelmeniz gerekecektir.

Bir bayan ya da bay iseniz ve erkek ya da kız arkadaşınız ile görüştüğünüz zamanlarda kullacağınız parfümler alacaksanız afrodizyak vb. katkılı parfümlere yönelebilirsiniz. Bu tür kokuların cinsel isteği ve hazzı arttırıldığı düşünülmektedir. Eğer amacınız biraz daha sıcak bir gece geçirmek ise afrodizyaklı parfümlere yönelebilir ve partnerinize küçük bir sürpsiz yapabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*