Lazerle Leke Tedavisi

lazerle leke tedavisi yapımı, leke tedavisi nasıl yapılır, lazer ve lekelerin yok edilmesi

Günümüzde lazerle leke tedavisi çiller, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, et benleri veya doğum lekelerinde tek başına ya da diğer yöntemlerle beraber kullanılmaktadır. Bu tedavi seans sayısı lekenin cinsine, derinliğine ve kişinin cilt yapısı ile alakalı bir durumdur. Yüzeysel bir çil tek seansta gerilme imkânına sahipken derin bir çil 4-5 seans olabilir. Doğum lekeleri genellikle 10-15 seans sürebilmektedir. Melazma tarzındaki güneş lekeleri 8-10 uygulama gerektirirken leke tedavilerinde seans aralıkları ortalama olarak 3-8 hafta aralığındadır.lazerle leke tedavisi yapımı, leke tedavisi nasıl yapılır, lazer ve lekelerin yok edilmesi

Cilt Lekeleri

Lazerle leke tedavileri uzun süren ve kesinlikle uzmanlık gerektiren bir tedavi türüdür. Koyu tenli kişilerde leke tedavisinde çok dikkatli olunması gerekmektedir. Koyu tenlilerde reaksiyonel lekelenme olasılığı oldukça yüksektir. Lazer seçimi doğru olmalı ve cildi çok tahriş etmekten kaçınılması gerekmektedir. Kılcal damarları olan kızarık veya hassas ciltli kişilerde dikkatli ve tecrübeli ellerce tedavi uygulanmalıdır. Çünkü bu ciltlerde açık tenli olsalar dahi reaksiyonel lekelenme gerçekleşebilir. 1-3 hafta aralıklarla yapılmalı ve en az 6 seans önerilmektedir. İşlem sonrası ciltte hafif bir pembelik olur yarım gün içinde etkisi azalmaktadır. Kısa sürede atış yapan lazerler renk maddesini patlatarak etkili olmaktadırlar. Bu kadar kısa sürede atış yapıldığı zaman ise yalnızca renk maddesi zarar görmekte ve çevre dokudaki hücrelerde etkilenme yaşanmamaktadır. Bu şekilde cilt lekelerinde tedavi uygulanırken hasara sebep olmadan ve cilt zarar görmeden tedavi sağlanmaktadır. Bu tür lazerler aynı zamanda ise cilt yenilemesi yapma özelliğine sahip olurlar.

Lazer Tedavisi Fiyatları

Lazer uygulanmadan yaklaşık 15-20 dk. önce lekeli bölgelere siyah renkli karbon solüsyonu sürülmektedir. Renk maddesini en iyi yakalayan lazer türüdür. Fakat cildin alt dokularına inememektedir. Bu sebepten yüzeysel lekelerde başarılı olunurken, derin lekelerde çok sayıda seans gerektirebilmektedir lazer leke tedavisi fiyatları ise lekenin türüne bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Lazer tedavilerinde bölgenizde hizmet sunan işinin ehli deneyimli ve bilgili kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*