KİLO VERMENİZE YARAYACAK ETKİLİ SPOR DALLARI

YÜZMEK

Yüzme egzersizin mükemmel bir formudur. Bir yüzücü suda kendisini itmek için vücudundaki her kas kütlesini kullanır, boyun ve yüz ve ayak kasları dahil. Yüzme sporu, kas gücünü ve sabrı geliştirir, duruş ve esnekliği artırır. Ayrıca, bir aerobik egzersiz sağlar. Yüzme, her yaştan insanlar ve tüm uzmanlık seviyeleri için harika bir spordur. Kilo vermek ve hız kazanmak için günümüzde yüzme dersleri veren kurslarda yüzme seansları uzunluğu artıyor. Bunun da sebebi, uzun süredir spor yapmayan kişilerin nefes kontrollerini yapabilmeleri ve akciğere giden nefes baloncuklarının artmasıdır. Tempolu bir yüzücü genellikle dakikada on kalori kadar yakar. Ağırlık ve yorgunluk düzeyine bağlı olarak bir seansta 90-550 arası ekstra kalori yakarsınız. Bu şekilde yüzme, kilo vermek için yapılan en etkili sporlardan bir tanesidir.kilo verdiren spor dalları, kilo vermek ve spor yapmak, kilo vermeyi sağlayan sporlar

DÜZENLİ KOŞMAK

Eğer kilo ya da kalori yakmak kaybetmek istiyorsanız koşmak en etkili sporlardan bir tanesidir. Koşarken zor nefes alınır ve vücut daha fazla kalori yakmak için harekete geçer ve öyle de olur.  Bunun yapılmasında vücut detoks yöntemini kullanır. Koşmak ayrıca kas ve metabolizmanın hızını artırır ve kalp atışlarını güçlendirir. Aralıklarla günlük kısa koşular yapmak de kalp atışını, kan dolaşımını artırır ve vücut ısısını yükseltir. Tüm bu etkinlikler sonunda koşu; kısa sürede kilo vermenize yardımcı olur. Koşarak kilo vermek günümüz şartlarına bakıldığında maliyeti en düşük spor dallarından bir tanesidir. Çünkü sokağa çıkıp herhangi bir yolda koşmanız karşılığında kimse sizden bir ücret talep etmez.

FUTBOL OYNAMAK

Aslına bakıldığında futbol tamamen erkeklere hitap eden bir spor olarak görünür ancak futbol oynamak için erkek olmanıza ya da profesyonel olmanıza gerek yoktur. Çünkü futbolun belli kuralları da olsa da siz herhangi bir yerde bu sporu yapabilirsiniz. Futtbol oynarken sadece bacak kaslarınız değil aslında vücudun tüm kasları çalışır. Bu açılardan bakıldığında futbol oynayarak gerek bayanlar gerekse erkekler kısa sürede kilo verebilir. Ancak futbol oynadıktan sonra her spor sonrası olduğu gibi alacağınız besinlerin yağlı olmamasına özen göstermenizde fayda var.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*