Karanlıkta Koşanlar Dizisi ve Konusu

Karanlıkta Koşanlar dizisi, Karanlıkta Koşanlar konusu, Karanlıkta Koşanlar dizi konusu

TRT’nin kaliteli işler çıkardığı zamanlarda dizi izlemek ayrı bir keyifti. Şuanda TRT ne kadar kaliteli işler çıkartıyor açıkçası bunu eleştirmek pek bana düşmüyor ancak eskiye dönüp baktığımda çok daha iyi işler yapıldığını görüyorum. Karanlıkta Koşanlar dizisi de herhalde TRT’nin benim gözümde yayınladığı en iyi dizilerden bir tanesidir. Ahmet Ümit’in muhteşem bir öyküsünden konusunu alan ve Uğur Yücel’in eşsiz senaryo becerisi ile harmanlanan dizi yabancı dizilerin sürükleyiciliğini aratmayacak derecede kalitelidir.Karanlıkta Koşanlar dizisi, Karanlıkta Koşanlar konusu, Karanlıkta Koşanlar dizi konusu

Dizinin konusu seri cinayetler işleyen bir psikopat katilin işlediği suçlardır. Dizinin ilk bölümünde başrollerden bir tanesi olan Nevzat’ın sokakta dayak yemesi ve eski dostu Ali’nin onu kurtarması ile heyecan başlamış oluyor. Nevzat eşi bir trafik kazası geçirdikten sonra kendini alkole vermiş ve giderek durumu kötüleşip alkolik hale gelmiştir. Ali’nin onu sokakta sopa yerken bulması ve sonrasında alkol illetinden kurtulmasına yardımcı olmaya çalışması ile dizinin heyecanı başlıyor. Nevzat ve Ali’nin çocukluk arkadaşı Fikret artık tekrar bir araya gelmişlerdir.

Katilin ilk kurbanı İdil ismi ile dizide pskiyatristi canlandıran bir karakterin üvey annesidir. İdil’in üvey annesinin öldürülmesi ve sonrasında yaşanan seri cinayetler Nevzat ve Ali’yi katili bulmaya iter. Nevzat bu süreçte alkol sorunundan kurtulmaya çalışır ve Ali ile birlikte eski günlerdeki gibi katilin peşine düşer. Pek fazla detaya girmek ve diziyi hala izlemediyseniz ve izleme niyetiniz varsa tadınızı kaçırmamak için birçok noktayı es geçiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki bu diziyi izlemeye başladığınızda aklınızda birçok katil şüphelisi oluşacak bir yerden sonra kesin bu katildir diyebileceğiniz çok az kişi aklınızda yer edecek. Ben diziyi ilk izlediğimde katili tahmin etmiştim, ancak önemli olan katilin kim olduğu kadar neden seri cinayetler işlediğidir. Seri katillerin en temel noktaları birçok cinayet işliyor olmalarından önce mutlaka yaşamış oldukları bir travma olmasıdır. Sadece zevk için öldürmez seri katiller mutlaka geçmişlerinde onları cinayete yönlendiren bir şeyler vardır. Kimi zaman bir küçük görülme, kimi zaman tecavüz, kimi zaman ise taciz seri cinayetlerin yıllar sonra ortaya çıkmasında etkili olacaktır. Sözün özü mutlaka bu diziyi bir defa izlemelisiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*