KAĞIT HAVLU MAKİNESİ MARKALARI

kağıt havlu makineleri, kağıt havlu makinelerinin fiyatları, havlu makinesi fiyatları

Kağıt havlu, insanların değişen hijyen ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretilmiş, hammaddesi kağıt olan tek kullanımlık havludur. Kâğıt havlu çeşitleri, ev içi ve profesyonel kullanıma uygun şekilde üretilmektedir. Kâğıt havlunun kullanım yerleri sebebiyle, farklı üretim şekilleri vardır. Kullanılan kâğıdın kalınlığı, el, yüz, vücut temizliği gibi yerlerde kullanılacaksa daha kalın, tuvalet, banyo, lavabo gibi yerlerde kullanılacaksa giderlerin tıkanmasını önlemek amacıyla daha ince şekilde üretilir. Kâğıdın uygun şekilde koparılması ve parçalanabilmesi için, kâğıdın deseni ve baskısı bu duruma uygun şekilde hazırlanmaktadır. Kâğıt havluların emiş özelliğini arttırmak amacıyla 2 veya 3 katlı tercihlerde üretimi yapılmaktadır. Ekonomik kullanım isteyenler için tek katlı çeşitleri de üretim dâhilindedir. Son yıllarda özellikle tüm evlere giren kâğıt havlu, batıda yaygın şekilde kullanılmaktadır. Doğuda da kullanılmasının yaygınlaştırılması için çalışmalar yapılmaktadır. Kumaş havluların ortak kullanılması pek çok sağlık sorununu beraberinde getirdiği için, uzmanların tavsiyesi ile kâğıt havlu hayatımızın her alanına girmiştir.

Günümüzde kâğıt havlu üretimini yapan pek çok firma bulunmaktadır. Kâğıt havlu markaları olarak tanıdığımız isimler Selpak, Viking, Solo, Papia, Maylo, Familia, Melissa, Teno, Lily, Sile, Focus, Gala, Nova gibi markalardır. Bunların dışında da pek çok kâğıt havlu markası bulunmaktadır. Bu markalar tek kullanımlık kâğıt havluları istenen kalitede üreterek, bizlerin kullanımına sunmaktadır. Markası ne olursa olsun herkesin evinde ve işyeri sahiplerinin işyerlerinde insanların sağlığını düşünerek mutlaka kâğıt havlu kullanmaları gerekmektedir. Bütün işletmeler ve kurumlar konuklarının ve müşterilerinin sağlığını korumak onlar için gerekli temiz, hijyen ortamı hazırlamakla sorumludur.kağıt havlu makineleri, kağıt havlu makinelerinin fiyatları, havlu makinesi fiyatları

Yapılan araştırmalar neticesinde, insanların ellerini yıkadıktan sonra eğer kurulama sistemini beğenmezler ise, ellerini kurutmadıkları sonucuna varılmıştır. Kâğıt havlu yerine işletmelerde kullanılan sıcak havalı el kurutma cihazları bakteri oluşumuna sebep olduğu için uzmanlar tarafından değiştirilmesi önerilmektedir. İnsanlar da bunun bilincinde olarak, hijyene gereken önemi vermeye başlamıştır.

 Üreticiler sürekli daha iyi kâğıt havluyu üretebilmek amacıyla piyasa araştırmaları yapmakta ve kendi ürünlerini geliştirmektedirler. Halkın beğenisine sunulan kâğıt havlular, yumuşaklığı, sıvıları emiş kabiliyeti, temizlik duygusunu uyandırması sonucunda oldukça fazla tüketilmektedirler. Kâğıt havluları tasarruflu olarak kullanmalı, israfa neden olmamalıyız. Kâğıt havluların hammaddesi selüloz olmasına rağmen, gelişen teknolojik gelişmeler sonucunda atık kâğıt kullanılarak kâğıt havlu üretimi de yapılmaktadır. Kâğıt havlunun ana bileşeni ise tissue’ dir. Kâğıt havlu üretimindeki artışı, selüloz ithalatının kolaylaştırılması ve üreticilerin makine parkının yenilenmesine bağlayabiliriz. Atık kâğıt toplamada artış olması da üretimin artmasına sebep olmuştur. Üreticilerin üretiminin artması kâğıt havluların ihracatına da yansımıştır. Ülkemiz 2011 verilerine göre, dünyanın en fazla ihracat yapan 12. ülkesi konumuna gelmiştir. Ülkemizde yaklaşık 48 adet kâğıt havlu üreticisi bulunmaktadır. Bunlar kâğıt havlu ve diğer kâğıt ürünlerini üretmektedir. Bazı firmalar da, bu üreticilerde ürettirdikleri fason kâğıt havluları, ambalajlayıp kendi markaları ile otel, hastane ve restoranlara satmaktadır.

Kağıt havlular, hijyen sağladıkları için kullanımları giderek artan ve üreticiler için rekabet ortamı oluşturan bir üründür. Üreticiler arasındaki rekabet ortamından her zaman için tüketiciler karlı çıktığı için, daha kaliteli kağıt havlular hayatımıza girmiştir. Emicilik özelliği yüksek, yumuşak ve fiyat açısından avantajlı kâğıt havluları tüm işletmeler ve kurumlar gibi bizlerde evlerimizde kullanarak sağlıklı nesillerin büyümesini sağlamalıyız. Çocuklarımıza kâğıt havlu kullanma alışkanlığı kazandırarak, hastalıklardan uzak, sağlıklı ve huzurlu olmalarına sebep olmalıyız. Bunu yaparken israfın önlenmesi için, kağıt havlu tüketiminin gereksiz şekilde fazla yapılamasına mani olmalıyız. Gerekli önlemleri öğrenmeli ve uygulamalıyız. Tertemiz, yıkama derdi olmadan, kullan ve at kağıt havlular hayatımızda büyük kolaylıklar sağlar. Ülkemizin yeni yeni kullanmayı alışkanlık ettiği kağıt havlu, Avrupa ülkelerinde yıllar öncesinde hak ettiği yeri almıştı. Ülkemiz insanları da büyük şehirlerden başlayarak giderek yayılan bir bilinçle, artık kâğıt havlu tüketimine ağırlık vermektedir.

Kâğıt havlu üreticilerinin ürettiği her marka ürün, birbirinden kaliteli olmakla beraber, ev ve işletmelerin kullanımına uygundur. Bilinçli olarak, israf etmeden kullanacağınız her kâğıt havlu rulosu, hem sağlığınız için, hem de ülke ekonomisinin gelişmesi için yapılacak bir katkıdır. İşletmelerinizde kullanacağınız kâğıt havlular, itibarınız için bir etkendir. Konuklarınız ve müşterileriniz için tavsiye edileceğiniz bir sebeptir.

Günlük her türlü temizlik ihtiyacınızda kullanabileceğiniz kâğıt havlular, ortak kullanım için kullandığınız kumaş havluların yıkanma sorununu ortadan kaldırmakta, ortak kullanım sebebiyle oluşabilecek bakteri ve hastalıklara karşı korunmanızı sağlayacaktır. Piyasada bulabileceğiniz tüm kâğıt havlu markalarını güvenle kullanabilir, sağlıklı kalmak ve sağlıklı olmak için bir adım atabilirsiniz. Selpak, Silen, Gala, Viking, Solo, Lily, Teno, Focus ve daha niceleri ülkemizde üretilen sağlıklı kâğıt havlu markalarıdır. Hammaddesinin yurt dışından ithalatından itibaren pek çok zorlu aşamadan geçerek ürettikleri kâğıt havluyu güvenle kullanmalıyız.  Bu üreticiler, ülkemizin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp, yurtdışına da ihracat yoluyla ürettikleri kâğıt havluları göndermektedirler. Bu üreticilerimize destek olmalı, önlerindeki engelleri aşmalarına, ürünlerini kullanarak destek olmalıyız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*