Kadınlarda Genital Bölge Bakımı Nasıl Yapılmalı?

genital bölge bakımı, kadınlarda genital bölge bakımı, genital bölge bakımı nasıl yapılır

Kadınlar birçok farklı konuda erkeklere göre daha şanslıdır. İş yaşamında, özel hayatta vb. gibi durumlarda kadınların erkeklere göre çok daha fazla alternatifi vardır. Bu alternatiflerin bir tanesi de cinsel bölge temizliği konusudur. Erkeklerin bu bölgelerini kıllarından arındırmak ve temi tutmak için kullanabileceği birkaç yöntem varken kadınlar için epilasyon vb. gibi birçok farklı yol vardır. Bir bayansanız ve henüz ergenliğe girdiyseniz cinsel bölgenizde ortaya çıkan kıllanma sorununa nasıl çözüm bulacağınızı yazımız sayesinde öğrenebilirsiniz.genital bölge bakımı, kadınlarda genital bölge bakımı, genital bölge bakımı nasıl yapılır

Klasik yöntem olarak jilet kullanabilirsiniz: Ergenlik çağına gelmişseniz ve genital yani cinsel bölgenizde kıllanma başladıysa 2 ya da 3 bıçaklı olan jiletleri kullanarak kıllarını kesebilirsiniz. Jilet kullanarak kıllarınızdan kurtulmayı tercih ediyorsanız mutlaka banyo yaptıktan sonra bu uygulamayı yapmaya özen gösterin. Çünkü banyo yaptığınızda su ve sabun kıl köklerini yumuşatacak, böylece kolayca kesilmesi sağlanacaktır. Vajinanızın sadece görünen kısmındaki kılları kesecekseniz ayakta dururken kesme işlemini yapabilirsiniz. Ancak vajinanızın iç kısmındaki kılları da kesmek istiyorsanız çömelebilir ya da bir ayağınızı klozet vb. gibi yüksek bir yere kaldırıp vajinanızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Açılan vajinanın içindeki kılları kesmeniz daha kolay olacaktır.

Tüy dökücülerden faydalanabilirsiniz: Eczanelerde ve güzellik mağazalarında satılan tüy dökme etkisi bulunan krem veya köpükleri satın alıp cinsel bölgenizde kullanabilirsiniz. Satın aldığınız ürünün kullanım talimatlarına dikkat ederek dikkatlice uygulayabilirsiniz.

Epilasyon yaptırarak kıllarınızdan kurtulabilirsiniz: Bayanlar için bu tür uygulamaları yaptırmak her zaman için daha kolay olmuştur. Bir erkek cinsel organını başka bir erkeğe açıp bu tür işlemleri pek yaptırmayı tercih etmez. Ancak bayanlar arasında birbirlerine karşı daha az çekimserlik olduğundan organlarını birbirlerine göstermek daha kolaydır. Eğer siz de bu konularda açık fikirli iseniz bir epilasyon merkezine gidip kıllarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ağda kıl sorununuz için biraz acı veriri bir seçenek olsa da kullanılabilir: Ağda bildiğiniz üzere tüyleri bulunduğu yerden söküp almaya yarayan bir macundur. Cinsel bölge kıllarınızdan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız ağda yaptırabilirsiniz. Tabii biraz acıya katlanmanız gerekecektir, ancak sonuç oldukça muhteşem olacaktır.

Kadınlarda genital bölge bakımı, kadınlarda genital bölge kıllarından kurtulma, cinsel bölge kıllarından kurtulma

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*