İmplant İstanbul’da Nasıl Uygulanır?

İstanbul, diğer pek çok konuda olduğu gibi, son zamanlarda Avrupa’nın tıp uygulama merkezi haline gelmiştir. Yabancı turistler, hangi tedaviye ihtiyaç duyduklarını ve tedavi metodunu kendi ülkelerinde belirlemekte ancak işlemin kendisini yaptırmak için Türkiye’yi, Türkiye’de de İstanbul’u tercih etmektedir. Zira gerek kur farkları gerekse sağlık sisteminin daha ucuz oluşu, tedavi ile beraber tatil dahi yapmalarını sağlamaktadır. Bu nedenle tıpkı diğer tedaviler gibi, implant İstanbul’da hemen her yerde uygulanabilir haldedir. Üstelik uygulama kalitesi, Avrupa standartlarını yakalamış, hatta kimi durumlarda geçmiş haldedir. Bu nedenle implant İstanbul’da rahatlıkla ve güvenle yaptırılabilir bir tedavi şeklidir. Üstelik bu hizmeti sunan kurum sayısının çokluğu, fiyat konusunda hastanın lehine işlemektedir.

Nerelerde Yaptırmalıyız?

implant, diş hekimi, implant istanbulİmplant yaptırılacak kurumu veya kişiyi tercih ederken dikkate alınması gereken iki önemli husus vardır. Bunlar maddi durumunuz ile ne tür bir implant’a ihtiyacınız olduğudur. İmplant İstanbul’da her yerde yapılabilmesine rağmen, tıp konusundaki hemen her konuda olduğu gibi bu konuda da kişisel ihtiyaçlarınız önem taşımaktadır. Ne tür bir implant’a ihtiyacınız olduğu, diş hekiminiz tarafından belirlenebilecek bir konudur. Bu konuda başkalarının (eş, dost, akraba tavsiyesi, simsar tavsiyeleri vs.) itibar etmeyiniz. Bu tarz tavsiyeler, faydadan çok zarar getirir. İhtiyacınız olan implant türünü diş hekiminiz vasıtası ile belirledikten sonra, maddi durumunuza bakmanız gerekmektedir. Zira implant, halen lüks bir işlem olarak görülmekte olup SGK tarafından çok özel şartlar dışında ödemesi yapılmamaktadır.

Neden Özel Hastaneler Tercih Edilir?

Bu nedenle devlet ve üniversite hastanelerinde de yapılabilen bir işlem olmasına rağmen, implant İstanbul’da genellikle özel hastane ve kliniklere yaptırılır. Zira fiyat olarak çok bir fark oluşmadığı gibi, kimi durumlarda özel hastane veya kliniğin fiyatları devlet kurumlarından daha avantajlı dahi olabilmektedir. Örneğin bir devlet kurumu implant’ı aracı bir distribütörden alarak distribütör payı ve ek vergi öderken, özel bir klinik doğrudan fabrikasından satın alarak aynı implant’ı daha ucuza mal edebilir. Bu nedenle araştırma çok dikkatli yapılmalı ve ihtiyacınız olan implant’ı sağlayan kurumlar tespit edilmelidir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, seçim şansı daha çok olduğundan, İstanbul bu konuda avantajlı bir şehirdir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*