How I Met Your Mother Konusu

How I Met Your Mother konusu, How I Met Your Mother nedir, How I Met Your Mother dizisi

How I Met Your Mother yani Türkçe olarak Annenizle Nasıl Tanıştım olan dizi 2005 yılında başlayıp 2014 senesinde bitmiş Amerikan sitcom dizisidir. 9 sezon süren dizi 208 bölüm sürmüştür ve her bölüm 20 dakika sürmüştür. New York’ta geçen dizi yayınlandığı dönem de oldukça beğenilmiş daha sonrasında da popülerliğini korumuştur. Türkiye’de de oldukça beğenilen dizi bir bakıma gerçek hayattan da alınmıştır. Dizinin senaristleri olan Bays ve Thomas kendi hayatlarından esinlenerek bu diziyi oluşturmuşlardır. Dizi yazılırken Bays kendisini Ted üzerinden yansıtırken Thomas da Marshall karakterinden yansıtılmıştır. Lilly de Thomas’ın eşinden esinlenilmiştir.How I Met Your Mother konusu, How I Met Your Mother nedir, How I Met Your Mother  dizisi

How I Met Your Mother konusu durum komedisidir. Dizi 2030 yılında başlamakta ve Ted çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla devam ediyor. Daha sonrasında da dizi 2005 yılında geçmeye başlıyor ve Ted’in arkadaşlarıyla arasında geçenleri izliyoruz. 9 sezon boyunca diziyi izleyen kişiler Ted’in çocuklarının annesinin kim olacağını merak ediyor ve dizi bunu oldukça başarılı bir şekilde işliyor.

How I Met Your Mother Karakteleri

Ted Mosby: Ted Mosby dizinin baş karakteridir ve genellikle dizi Ted’in yakın arkadaşlarıyla geçenleri işlemektedir. Ted bir mimardır ve üniversite profesörüdür. Ted mimarlığı oldukça sevmekte ve aşk hayatında da sıkıntıları bulunmaktadır. Ted yakın arkadaşı olan Marshall ile birlikte yaşamaktadır.

Marshall Eriksen: Avukat olan Marshall Eriksen Ted’in üniversiteden en yakın arkadaşıdır. Yine üniversiteden tanışmış olduğu Lilly ile ilişkisi vardır. Gruptaki en saf kişi olarak görülmektedir.

Lilly Aldrin: Marshall’ın sevgilisidir. Dizideki en anaç karakterdir ve karakterler başları sıkıştığı zaman Lilly’den destek istemektedir.

Robin Charles Scherbatsky Jr: Kanadalı olan Robin yerel bir televizyonda haber sunucusudur. Ekibe en son katılan kişidir ve Ted Mosby de çok vakit geçmeden Robin’e aşık olacaktır.

Barney Stinson: Dizideki çapkın karakterdir. Tek amacı kızları tavlamaktır ve dizi boyunca sürekli kızların nasıl tavlanacağı konusunda özellikle Ted’e dersler vermiştir. Ne iş yaptığı grupta bilinmeyen tek karakterdir. Ted her zaman gerçek aşkı bulup evlenmek istese Barney buna sinir olur ve onu yoldan çıkarmaya çalışır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*