Hollywood’da Yaşanan Bazı Ölümler

Hollywood'da yaşanan ölümler, Hollywood'da ölen ünlüler, Hollywood'da yaşanmış bazı ölümler

Hollywood sadece Amerika değil dünya sineması için de önemli bir yer. Neredeyse adım başı ünlü görmenizin mümkün olduğu Hollywood birçok başarılı filmin de çıkışının yaşandığı yer. Fakat her şey toz pembe değil ve bu sektörde yaşanan bazı ilginç ve ürpertici ölümleri inceleyeceğiz.

Virginia Rappe

1921 yılında yaşanan bu olayda Fatty Arbuckle’ın bir parti düzenlemesiyle başladı. Rappe de o partiye davetliydi. Partinin ilerleyen vakitlerinde Rappe Arbuckle’nin odasında baygın bir şekilde duruyordu. Hastaneye kaldırılsa da kurtulamadı ve hayatını kaybetti. O gün partide yer alan kişiler Arbuckle’nin Rappe’yi tecavüz ettiğini söyledi. Fakat bu konuda hiçbir delil olmadığı için Arbuckle hiçbir ceza almasa da ömrünün sonuna kadar bir daha hiçbir projede kendisinde yer bulamadı.Hollywood'da yaşanan ölümler, Hollywood'da ölen ünlüler, Hollywood'da yaşanmış bazı ölümler

William Desmond Taylor

Sessiz film döneminin en çok tanınan yönetmeni olan Taylor’dan uzun bir süre haber alınamayınca polisler 2 Şubat 1922’de evine girdi ve Taylor’ı sırtından vurulmuş bir şekilde ölü buldu. Fakat herhangi bir delil aramamaları, olayın hiçbir zaman aydınlanmaması da her zaman soru işaretlerini canlı tuttu.

Sharon Tate

1969 yazında arkadaşlarıyla evinde yemek yiyen Sharon Tate aynı zamanda hamileydi. O dönemler Hollywood’u sarsan Manson ailesinin amacı ırklar arasında bir savaş başlatmaktı. Bu sebeple de Sharon Tate ve arkadaşları da dahil olmak üzere 7 kişiyi öldürdüler. Bu olay o kadar büyük yankı uyandırdı ki olayın ırklar arasında bir savaş olduğunu ilk başta anlamayan Hollywood yıldızları da katillerin amacının Hollywood yıldızlarını öldürmek olduğunu düşündü ve bu sebeple de başka yerlere taşındılar.

George Reeves

George Reeves yani Superman’in ölümü belki de Hollywood cinayetleri arasında en çok insanları şaşırtan olay oldu. 16 Haziran 1959 ünlü oyuncu Los Angeles’teki evinde kafasına silah sıkılmış bir şekilde bulundu. Bunun sebebi ilk başta intihar olarak görülse hem silahta ünlü oyuncunun parmak izinin olmaması aynı zamanda da barut izi de olmaması bu iddiayı etkisiz hale getirdi. Birçok kişi bu cinayetin George Reeves’in kız kardeşi olan Toni Mannix tarafından işlendiğini düşünüyordu. Mannix de bu cinayeti tam 40 sene sonra yani 1999’da itiraf etti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*