Gözlük Kullananlara Özel Makyaj Tavsiyeleri

gözlüklü bayanlar için makyaj tavsiyeleri, gözlük takanlar için makyaj, gözlüklü kişiler için makyaj tavsiyeleri

Numaralı gözlük kullanan kişilerin pek çoğu zaman göz ile cilt makyajı konusunda çekimser kalmaktadırlar. Far kullanımı, maskara tercihi, ruj rengi gibi konularda çoğu zaman ikileme düşer ve en iyi tercihin hiç makyaj yapmamak olduğuna karar verirler. Ancak gözlüğü harika bir aksesuar olarak gösterecek birkaç makyaj tesviyesiyle bu sorun tamamen ortadan kaldırabiliyor. Eğer siz de sürekli olarak gözlük kullanmak zorundaysanız ve makyajdan uzak kalmak istemiyorsanız muhteşem fikirlere hazır olun. Gözlük takarken de harika makyajlarla dikkatleri üzerinize çekmek için harika ipuçları parmaklarınızın ucunda.gözlüklü bayanlar için makyaj tavsiyeleri, gözlük takanlar için makyaj, gözlüklü kişiler için makyaj tavsiyeleri

Öncelikle cilt makyajınıza gereken önemi vermenizde fayda var. Pürüzsüz ve kusursuz bir cilt makyajı gözlük kullananlar için harika makyajın ilk ve en önemli kısmıdır. Cilt tonunuzu eşitlemek için ister fondöten, ister bb krem ister pudra kullanın. Cilt makyajınız kusursuz olduğunda gözlüğünüz birden bire muhteşem bir aksesuar olarak görünecek. Cilt tipinize uygun olarak seçtiğiniz ürünü cildinize tam olarak yedirin ve tüm kusurları kapatarak cilt tonunuzu eşitleyin. Unutmayın, muhteşem cilt makyajıyla güzel görünmeyecek gözlük yoktur. Gözlük kullananlar için en büyük sorunlardan biri de göz makyajıdır. Gözlüğünün arkasında gözlerinizin çekici gözükmesi için far kullanmak yerine yoğun bir maskara uygulayarak gözlerinizin camların arkasından muhteşem görünmesini sağlayabilirsiniz. Çekici ve oldukça çarpıcı bakışlar elde etmek için gerek üst gerekse de alt kirpiklerinizi belirginleştirmeniz gerekir. Çerçevesiz bir gözlük kullananlar ise maskaraya ek olarak siyah bir eyeliner kullanarak göz şeklini daha da belirgin hale getirebilir. Eğer far kullanmaktan vazgeçemeyenlerdenseniz belli kurallar çerçevesinde göz kapaklarınızı da güzel gösterebilirsiniz. Gözlüğünüz düz renklere sahipse ve kıyafetiniz de çok fazla renk taşımıyorsa renkli farlarla hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ruj seçiminiz ise tamamen gözlüğünüzün rengine kalmış bir seçim. Eğer çerçeveli ve canlı renklere sahip bir gözlüğe sahipseniz rujunuzun rengini daha nude tonlarda tutmalısınız. Özellikle siyah kemik çerçeveli gözlük kullananlarda nude tonlarına rujlar mükemmel sonuçlar yaratabiliyor. Düz renklerde ya da çerçevesiz bir gözlük kullanıyorsanız parlak ve göz alıcı rujlar kullanmanızda bir sakınca yok. Artık gözlük kullanırken de dilediğiniz makyaj ürününü kullanabilir ve muhteşem görünebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*