Göğüs Estetiği Nedir?

göğüs estetiği yapımı, göğüs estetiği, göğüs estetiği operasyonu

Her kadın vücut hatlarının belirgin ve istediği şekilde estetik yapıya sahip olmasını beklemektedir. Fakat bazı durumlara ve ilerleyen yaşa bağlı olarak vücut estetik yapısını kaybedebilmektedir. Bu durumda bayanların kurtarıcısı estetik operasyonlar olmaktadır. Özellikle göğüs estetiğinde farklı nedenlerden dolayı estetik operasyonlar yapılmaktadır. Bazı bayanlar göğüslerinin çok küçük olmasından rahatsızken, bazı bayanlar göğüslerinin olduğundan fazla büyük olmasından rahatsızdır. Fakat bazı bayanlar da göğüslerinde yaşa ve geçirilen operasyonlara bağlı oluşan deformasyondan dolayı estetik operasyona karar verirler. Bayanların tüm bu sorunları beraberinde kendine güvensizlik, mutsuzluk hatta ruhsal bozukluk gibi pek çok rahatsızlığa neden olmaktadır. Tüm bu problemleri ortadan kaldırmak için belli analizler ve muayeneler sonucunda bayanların problemine bağlı olarak göğüs dikleştirme, küçültme veya büyültme işlemleri yapılmaktadır.göğüs estetiği yapımı, göğüs estetiği, göğüs estetiği operasyonu

 Göğüs Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

 Göğüs estetiği aşamasında kullanılacak yöntemler tamamen kişinin göğüs ile ilgili şikayetine bağlıdır. Şikayetler, doktor tarafından belirlenerek kişiye uygun yönteme karar verilir. Kullanılacak yöntemler bazen kişinin vücut dokusundan elde edilirken bazen de göğüs protezlerinden faydalanılır. Özellikle göğüs büyültme ameliyatlarında genel olarak kişide göğüs protezi kullanılmaktadır. Meme protezi, kişinin meme dokusunun altına yerleştirilerek istenilen göğüs büyüklüğüne sahip olması sağlanır. Bu açıdan protez ya da doku istenilen ölçülere göre ayarlanabilir.

 Göğüs Estetiğinde Herhangi Bir Yaş Sınırı Var Mıdır?

 Bayanların vücut gelişimi ergenlik döneminde başlayarak, ergenlik döneminin bitmesi ile vücut gelişimi de sona erer. Bu açıdan göğüslerin büyüme ve gelişme evresi 18 yaş ile tamamlanmış olur. 18 yaşını doldurmuş her bayan vücut yapısına bağlı olarak göğüs operasyonu geçirebilmektedir. Estetik açıdan şikayetlerin yanı sıra, göğüslerde oluşan tıbbi rahatsızlıklar, mantar, şişme, beze gibi durumlarda ise istisna gösterilerek erken operasyonlar yapılabilmektedir. Tüm bu hizmetleri sağlayacak olan klinikler Nişantaşı göğüs estetiği ya da Bakırköy göğüs estetiği olarak hizmet vermektedir. Bu bölgelerde muayene olmak isteyen kişiler en iyi hizmeti alabilmek için gerekli görülen araştırmaları mutlaka detaylı olarak yapmalıdır. Bu açıdan, Nişantaşı göğüs estetiği yapan klinikler ya da Bakırköy göğüs estetiği ameliyatları olarak aratarak, çıkan klinikler ve doktorlar arsından seçim yapabilirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*