Gebelikte Bıldırcın Yumurtasıyla Beslenme

gebelikte beslenme, gebelikte bıldırcın yumurtası yeme

Gebelikte Bıldırcın Yumurtası Son yılların mucizevi besin kaynağı, kendisi küçük ancak içeriği ve faydası büyük olan bıldırcın yumurtasının kontrollü bir şekilde gebelik döneminde ve bebeğin beslenmesinde büyük önem taşıyor.

Öncelikle bıldırcın yumurtasının en önemli faydası, oldukça zengin proteinler içeren bir besin kaynağı olmasıdır. Bunun yanında tavuk yumurtasından daha fazla demir, çinko ve B grubu vitaminler açısından da oldukça zengin bir besin kaynağı olan bıldırcın yumurtası çocuklarda gelişim, kansızlık ve bağışıklık güçlendirmede de büyük önem taşıyor.gebelikte beslenme, gebelikte bıldırcın yumurtası yeme

Gebelik döneminde anne, besin gereksinimini karşılaması için haftada 2 kez tam pişmiş bıldırcın yumurtası tüketebilir. Burada dikkat edilmesi gereken ise, kesinlikle tavuk yumurtası ile bıldırcın yumurtasının aynı anda tüketilmemesi gerektiğidir.

Bebekler ilk 6 ay anne sütüyle beslenmelidir. Sonrasında anne sütü ile birlikte ek besinlere başlanabilir. Bebeğinizin beslenmesinde de bıldırcın yumurtasını tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin sindirim sistemi zayıf olduğundan besinleri mümkün olduğunca küçük vermelisiniz. Yumurta ise ilk başlanması gereken ek besinler arasındadır.

gebelikte bildircin yumurtasi Gebelikte Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın yumurtası yeme problemi yaşayan iştahsız çocuklar için de önemli bir yardımcıdır. İçeriğindeki B1 vitamini ile iştah açan bıldırcın yumurtası, düzenli olarak tüketildiğinde büyüme ve gelişmeye destek sağlar. Bunun yanında A vitamini açısından da zengin olan bıldırcın yumurtası, görme ve doku onarımı üzerinde de etkinliği kanıtlanmıştır.

Burada dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da, protein içeriği yüksek olan bıldırcın yumurtasının kullanım sıklığı ve miktarı ile ilgilidir. Özellikle çocuklar üzerinde fazla protein, böbreklere ağır geleceğinden, sağlık sorunlarına yol açabilir. Dolayısı ile bıldırcın yumurtasının çocuk ve bebek beslenmesinde kullanılırken hekim ya da beslenme uzmanından destek alınması daha doğru olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*