Evlilikte dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

evlilikte dikkat edilmesi gerekenler, evli çiftler nelere dikkat etmeli, çiftler evliliklerinde neleri önemsemeli

Sevdiğiniz yıllarca sevgili olarak yaşadığınız erkek sonunda size evlenme teklif etti ve evliliğe artık çok yakınsınız. Evliliğinizi daha sağlıklı bir süreç olarak yaşamak istiyorsanız imzayı atmadan önce mutlaka konuşmanız gereken bazı konular olduğunu unutmayın.

Para: Ortak bütçe oluşturmalısınız. Siz çalışmıyor dahi olsanız unutmamalısınız ki eve giren para kesinlikle ikinizin. Evlenmeden önceki para harcama alışkanlıklarınıza son vermelisiniz ve ortak bütçeye göre makul bir harcama planı yapmalısınız. Eşinize eve bıraktığı para dışında sizin özel ihtiyaçlarınız için de para bırakması gerektiğini söyleyin.

Çocuk: Siz veya eşiniz çocuk için hazır olmayabilirsiniz. Biriniz çocuk sahibi olmayı isterken diğeri hiç istemeyebilir. İşte bu problemi evlilikten önce çözmeniz evliliğinizin sorunsuz ilerlemesi için çok önemli.evlilikte dikkat edilmesi gerekenler, evli çiftler nelere dikkat etmeli, çiftler evliliklerinde neleri önemsemeli

Aile: İnsan sosyal bir varlık ve sosyal çevreyi oluşturan en önemli grup aileleriniz. Siz kesinlikle ailenizi evliliğin dışında tutmalısınız ve eşinizden de aynı hassasiyeti göstermesini evlikten önce istemelisiniz. Aileleriniz kesinlikle sizin kendi aranızda ki sorunlara ortak olmamalı ve taraf tutmamalıdırlar. Bu konuyu evlenmeden önce konuşmanız evliliğiniz geleceğini olumlu yönde etkileyeceğini bilmelisiniz.

Çalışmak: Avrupa ülkelerinde çok görülmese de bizim ülkemiz için en temel sorunlardan biridir kadının çalışması. Eğer yıllarca okumuşsanız ve bu emeğin karşılığı olarak çalışmak istiyorsanız veya okumamış olsanız bile sizde bir iş kadını olmak istiyorsanız ve bu konun evliliğinize zarar vermesini istemiyorsanız evlenmeden önce bu konuyu konuşmalısınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*