Ev Dekorasyonunda Kişiliğe Göre Renk Seçimi

ev dekorasyonu, ev dekorasyonun renk seçimi, dekorasyon yaparken renk nasıl seçilir

Kişiliğiniz birçok şeyi ele verirken, kişiliğinize uygun ev dekorasyonu yapmakta önemli olmaktadır. Zira, kişiliğinize uygun yapılan bir ev dekorasyonundan sıkılmayacak ve uzun yıllar kullanabileceksiniz. Kişiliğe göre ev dekorasyonunda uygulanması düşünülen tasarımların önemi olduğu kadar, renklerin de önemi olmaktadır. Dekorasyon Ürünleri sitesi olarak sizlere bu konuda yardımcı olmak adına bir yazı hazırladık. Bu yazıda kişiliğinize uygun renk seçimini yapabilecek ve evinizin dekorasyonundan daha fazla keyif alabileceksiniz. İşte renklerin sizlere neler anlattıkları ve kişiliğinize uygun olup olmadıkları.ev dekorasyonu, ev dekorasyonun renk seçimi, dekorasyon yaparken renk nasıl seçilir

Mavi: Mavi rengini evinizin dekorasyonununda kullanmak için fazla kilolarınızdan yakınıyor olmalısnız. Bu rengin kullanımı kişide iştahı azaltmaktadır. Özellikle mutfak kısmında bu rengi kullanmanız iştahınızın azalmasına oldukça fazla katkı sağlayacaktır. Eğer tersi bir durumdaysanız, yani kilo almak istiyorsanız turuncu veya kırmızı rengini kullanabilirsiniz. Dikkat edin, birçok fast food zinciri kırmızı rengi kullanmaktadır. Ayrıca mavi rengin dinlendirici ve sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır. Eğer gergin bir kişiliğiniz varsai mavi rengi sizin rahatlamanız ve sakinleşmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

Turuncu veya Kırmızı: Özellikle aktif ve kanı kaynayan canlı bir yapınız varsa bu renkler tam size göre. Kişiye hareket ve canlılık vermesinin yanı sıra size kişiye neşe de katan bu renkler, ayrıca huzur verici bir yapıya da sahiptirler. Burada dikkat etmeniz gereken, bu renkleri dekorasyonun tamamında kullanmamanız gerektiği. Eğer bu tarz renkleri kullanacaksanız yeşilin veya mavinin tonlarıyla güzel bir denge yakalamanız gerekmektedir.

Yeşil : Kişiye huzur veren ve sakinleştiren renklerden birisi olan yeşil melankolik kişiliğe sahip kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Her ne kadar sakinleştirici bir özelliği olsa da uzun süre ve yoğun yeşil ve tonlarındaki renk kullanımları kişinin melankolik yapısını tetikleyerek olumsuz sonuçlar verebilecektir. Bu yüzden, bu tarz bir renk kullanıyorsanız sarı gibi renklerle dengelemeniz yararlı olacaktır.

Zıt Renkler : Birbiriyle zıt renkleri mutlaka kullanın. Başlarda uygun olduğunu düşündüğünüz pozitif renkler bir süre sonra size negatiflik yaymaya başlayacaktır. Bu yüzden evinizde çokça pozitif renk kullanıyorsanız bunları nötrleyecek negatif renkleri kullanmanız iyi olacaktır. Örneğin, kırmızı rengin bol kullanıldığı bir evde yeşil renkle nötrleyebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*