Esenler Sürücü Kursu A2 Ehliyet

esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, a2 motosiklet ehliyeti

Sürücü kursları artık ehliyet almak için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun için ehliyet alacak herkes bir sürücü kursuna kayıt olmaktadır. Her bölgede bir ya da birden fazla sürücü kursu bulunmaktadır. Bunlardan birisi de esenler sürücü kursudur. Tabi ki kullanacağınız araca göre alacağınız ehliyette değişmektedir. Eğer motosiklet sürmek istiyorsanız a2 ehliyet almalısınız. Peki, esenler sürücü kursu a2 ehliyeti almak için neler yapılıyor.esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, a2 motosiklet ehliyeti

A2 sınıf ehliyet

Motor gücü 35 Kw’a kadar olan yani 47 beygire kadar olan motosikletleri almak için a2 sınıf ehliyet gerekmektedir. Bu durumu 500 cc silindir hacmine kadar olan motosikletleri a2 ehliyetle kullanabildiğimizi düşünebiliriz.  Esenler sürücü kursu a2 ehliyet almak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Sürücü kursunda a2 ehliyet için otomatik vites seçeneği de bulunmaktadır. Eğitimler de ilk başta daha küçük olan a1 sınıfı motosikletlerle çalışılır tecrübe kazanıldıktan sonra a2 sınıfı olan motosikletlere geçilir.

Ehliyet alma süreci nasıl olur

Daha önceden eğer bir ehliyetiniz yoksa hem teorik hem de direksiyon sınavına girilmesi gerekmektedir. Eğer başka bir ehliyetiniz varsa sadece direksiyon sınavına girmeniz yeterli olacaktır. Direksiyon sınavı 35 dakika sürmektedir. İlk 5 dakika motosikletle ilgili teorik bilgiler verilir. Sonra trafiğe kapalı alanlarda bazı hareketler yapılır ve son olarak trafiğe çıkarılan kişi araba ile takip edilir. Eğer kişi trafik sürüşünde de başarılı olursa ehliyet almaya hak kazanmış demektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*