Erkelerin Yaşadığı Cinsel Sorunlar

erkeklerde cinsel sorunlar, cinsel sorunların çözümü, erkek cinsel sorunlarının çözümü

Erkeklerin yaşadığı en sık cinsel sorunların başında iktidarsızlık gelir. Bu önemli sorunun sadece ileriki yaşlardaki erkeklerde olduğu düşünen ise yanılır. İktidarsızlığı sadece belirli bir yaşta ortaya çıkması söz konusu değildir. Ama tabii ki bu cinsel sorun aslında daha çok ileriki yaşlarda görülür. Peki bu sorunu yaşayan bir erkek ne yapmalı, nasıl davranmalı?erkeklerde cinsel sorunlar, cinsel sorunların çözümü, erkek cinsel sorunlarının çözümü

Burada yapılacak ilk ve en önemli şey ise bir doktora görünmek olacaktır. Hekim ayrıntılı bir muayene ile bu problemin nedenlerini araştırır. Her erkeğin bazı cinsel problem yaşaması utanılacak bir şey değildir. Yaşanan cinsel sorun ne olursa olsun sadece bu problemlerini konuşabilen ilk adımı atabilir. Yardım alarak tekrar sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilir.

Cinsel Performansı Arttırmak İçin Etkili Yöntemler

Beden sağlığı, bütün fiziksel işlevlerin potansiyelini arttıran bir güçtür. Uzmanlar, birçok psikolojik problemin ardında aslında fizyolojik nedenlerin yattığını belirtiyorlar. Vücudun dinlenme, beslenme ve hareketle ilgili aktivitelerindeki hatalar kişiyi duygusal olarak karamsarlığa itiyor; başarısızlık, yetersizlik gibi olumsuz duyguları açığa çıkarıyor.

Beslenme konusunda gösterilecek özen, cinsel performansın temel koşulu. Besin değeri yüksek gıdaların tüketilmesi, yemeklerde baharat kullanılması, sebze ve meyve ağırlıklı beslenme fiziksel açıdan güçlenmeyi sağlıyor. Keçiboynuzunun ve havuç suyunun cinsel performans üzerinde büyük etkisi bulunmakta. Fındık, ceviz, badem ve incir afrodizyak besinler olarak son derece etkili. Tarçın, nane, zencefil ve adaçayı tüketmek de cinsel isteği arttırıyor. Kırmızı biber ve yulaf da en önemli performans arttırıcılardan.

Alkol ve sigara kullanımı, uykusuzluk gibi faktörler cinsel hayatı son derece olumsuz etkiliyor. Öncelikle, fazla kilolarınızdan kurtularak bedeninizle barışın. Kişisel bakımınıza özen gösterdikçe kendinize olan güveniniz artar; cinsel olarak rahatlama olanağı bulursunuz. Günlük yaşamın sorunlarını yatak odasına taşımamak ve beklentileriniz için çaba harcamak olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Zamanla yarışmayın ve sonuç odaklı davranmayın, keyif almaya bakın; sizi mutlu etmeyen bir durumun partnerinizi hoşnut etmesi mümkün değildir. Beğenilerinizin üstüne gidin, kendinizi açık yüreklilikle ifade edin. Karşı tarafın da bunu yapabilmesi için olanak sağlayın. Eşinizin isteklerine karşı duyarlı ve ilgili olmak yükünüzü hafifletir; nitelikli bir cinsellik için iletişim esas noktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*