Diş Teli Fiyatı Çeşitlerine göre Farklılık Gösterir mi?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

İnsanların hayatında dişlerin büyük önemi vardır. Diş ve ağız sağlığı insanların yaşantısında önemli rol oynamaktadır. Dişlerin sağlıksız ve bozuk şekillerde olması insan hayatını çekilmez hale getirebilmektedir. Ortodonti diş bozukluklarının giderilmesinde insanların diş sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır.  İnsanlardaki diş bozuklukları ve diş teli tedavisi gereken hasta uzman hekim tarafından kontrol edilerek uygun tedavi yöntemi yapılmalıdır. Diş tellerinde seçeneklerine göre fiyat farkı görülmektedir.  Diş teli fiyatı kullanılacak malzemenin türevine göre fiyatta farklılık göstermektedir. Belirlenen tedavi yönteminde kullanılacak şeffaf diş tel ile metal diş teli arasında kullanılması gereken telin kaliteli malzemeden olması diş teli fiyatında artış yaratmaktadır. diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatı sadece kullanılan malzemenin çeşidine göre değil özel muayenelerde tedavi yapılmasından dolayı da fiyat farkı oluşturmaktadır. Dişlerdeki bozukluk ve seyrek dişlerin tedavisi diş telleri ile sağlanmaktadır. Diş telleri arasında kullanılan çeşitlerden bazıları metal diş teli, porselen diş teli, şeffaf diş teli ve görünmez diş telleri seçenekler arasında yer almaktadır. Yetişkin ve çocuklarda diş teli uygulaması yapılmakta ve yaş sınırı olmamaktadır.  Çocuklara uygun diş telleri renkli olarak üretilmiş diş sağlık ve ağız hijyeni bakımından güvenle kullanılmaktadır.  Diş teli fiyatı sadece çeşitlerine göre fiyat farkı göstermemektedir. Diş teli şehir ve ilçelere göre de fiyatta fark yaratmaktadır. Büyük şehirde diş teli tedavisi oldukça makul fiyatlarda yapılırken küçük ilçelerde fiyatta fark gösterebilmektedir.  Sağlık bakanlığı onayı ile diş teli fiyatları her yıl açıklanarak ve Türk diş hekimleri derneğine bildirmektedir. Diş telleri çocukların diş bozukluklarında rahat kullanabilmeleri için renkli diş telleri kullanılmaktadır. Diş bozuklukları çocukluk yıllarından başlayarak yetişkin olana kadar değişik şekillerde meydana gelmektedir.  Seyrek çıkan dişler, çapraşık dişler, kırık dişler ve birbiri üzerine tam basmayan dişlere diş teli tedavisi uygulanmaktadır. Diş telleri 1500 ila 2500 TL arasında değişen fiyatlarda yapılmaktadır.

Diş teli fiyatı malzemelerin pahalı ürünlerden elde edilmesinden de kaynaklanabilmektedir.  Dişlerde kullanılan malzemelerin insan sağlığına zarar vermeden üretilmesi hekimlerin hassasiyetle üzerinde durdukları konular arasındadır. Bu yüzden kaliteli diş telleri kullanılmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*