Didim’in En İyi 5 Kamp Yeri

didimin kamp yerleri, didim kamp yapma yerleri, didimde nerede kamp yapılır

Aydın’ın en turistik ilçelerinden biri olan Didim, kamp severlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biridir. Ulaşım bakımından tüm çevre illerle bağlantısı kolaydır. Kuşadası, Nazilli ve söke gibi yerlerden Didim’e otobüsler gün içerisinde sık sık hareket etmektedir. Peki Didim’in en iyi 5 kamp yeri hangileridir?didimin kamp yerleri, didim kamp yapma yerleri, didimde nerede kamp yapılır

  1. Akbük Koyu Kamp Alanı

Didim ilçe merkezinden yaklaşık 20 km mesafede olan bu koy ücretsiz kamp alanları içerisinde yer alan en ideal ve en güzel kamp alanlarından biridir. Sahil boyunca yemyeşil ağaçlar kamp keyfini katlayacaktır. Ağaçlar altındaki gölgelik yerlerde hem karavan hem de çadır kampı yapmak mümkündür. Tuvalet, duş, büfe ve restoran gibi olanaklar vardır.

  1. Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı

İlçe merkezinde yer alan bu plaj biraz kalabalık sayılabilecek kamp alanlarından biridir. Ancak olanaklara ulaşılabilirliğin kolay olması nedeniyle tercih edilebilir. Sahili ve denizi oldukça temizdir. Genellikle ailelerin yoğun olduğu bir bölgedir. Tuvalet, duş, soyunma kabini gibi olanaklar mevcuttur. Ücretsiz bir kamp alanıdır.

  1. Çamlı Koy Kamp Alanı

Akbük’te yer alan bu kamp alanı hem denize girip hem de kamp atabileceğiniz özel yerlerden biridir. Çamlıkoy Sitesi’ne yakın olduğundan genellikle site sakinleri tarafından tercih edilmektedir. Özellikle çadır kampı için oldukça uygundur. Çamlık bir alandır. Market olanağı bulunsa da WC, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır.

  1. Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Didim ilçe merkezine yaklaşık 7 km mesafede bulunan bu kamp alanı kamp tatili için oldukça idealdir. Denize girilebilir alanları vardır. Günübirlik olarak da tercih edilmektedir. Hem çadırda hem de karavanda kamp için uygundur. WC, duş, restoran, oyun alanları, mangal yakılabilir gibi olanaklara sahip olup ücretli bir kamp alanıdır.

  1. Sevgi Plajı Kamp Alanı

Söke ve Kuşadası’na da yakın olan bu kamp alanı sahil şeridi uzunluğu ile ön plana çıkmaktadır. Hem piknik hem de kamp açısından uygundur. Kamp yapmak ücretsizdir. Ancak otopark için ücret ödemek gerekmektedir. Denize sıfır bir noktada kamp yapmak isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. WC, duş, kafeterya gibi olanaklar mevcuttur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*