Çocukları Dudaktan Öpmenin 10 Zararı

çocukları dudaktan öpme, çocukları dudaktan öpmenin zararı

Her ebeveyn için oğlu çok önemli ve değerlidir. Hamilelik sırasında, ebeveyn çocuğunun kucağına alma gününü sabırsızlıkla bekler. Bebeğine sadece doğum anına kadar duygusal olarak sevebiler dokunabilir, kucaklayabilir ve öpebilir.

Doğumdan sonra anne ve baba ile şehvetli temas bebekler için çok önemlidir. Bebek bu şehvetli dokunuş, sarılma ve öpüşme ile güvende hissediyor.çocukları dudaktan öpme, çocukları dudaktan öpmenin zararı

Neden dudakları öpmek, yumuşak eller ve saçları öpmek için kırmızı yanaklı bebekleri ve çocukları öpmeyi tercih ediyoruz.

Çocuğunu dudaktan öper ve daha çok seven ebeveyn mi? Tabii ki hayır. Aslında, ebeveynler çocuklarını seviyorsa ve fiziksel veya ruhsal olarak onlara zarar vermek istemiyorsa, aksine dudaklarından öpmemelidirler.

Çocukları dudaklarından öpmek onlara birçok yönden zarar verir:

Bağışıklık sistemi hala zayıf olan çocuk dudaklarından öpüldüğünden, mikroplara daha fazla maruz kalır ve daha sık hastalanır

Herkes, özellikle bebekler ve çocuklar için çok tehlikeli olan akne, diş eti iltihabı gibi ciddi enfeksiyonlara maruz kalabilir.

Çocuklar için özel alanları olduğunu ve kimsenin bu alanlara dokunmasına izin vermemesi gerektiğini açıklarken, çocuğu dudaklarından öpmek çocuğun zihninde bir çelişki yaratır.

Ebeveynleri tarafından dudaklarından öpülen çocuk, onu dudaklarından öperken başkasına itiraz etmez. Çünkü ebeveynlerinin çocuklar için yaptıkları doğru, meşru.

Bu nedenle, çocuklar kendilerini taciz, istismar ve hatta kötü niyetli insanlara tecavüze karşı koruyamazlar, davranışlarının kötü ve zararlı olduğunu bile anlamayabilirler.

Babanın oğlu, annenin kızın dudaklarını öpmesi, çocukta cinsel kimlik karışıklığı, daha fazla cinsel tercih, kendi cinsel rolünü benimsememe gibi tehlikelere neden olabilir.

Baba kızı ve anneyi çocuğun dudaklarından öperse, gelecekte anne ve baba ile doğru ve sağlıksız bir ilişkiye yol açabilir. Bu şekilde öpülen çocuk, gelecekte evliliğinde ve cinsel yaşamında zorluklar yaşayabilir.

Dudaklarda öpüşmek, çocukta yetişkin cinselliğini uyandıran bazı semboller içerdiğinden, çocuğun kafası karışır ve gelişimi olumsuz etkilenir.

Ebeveynleri tarafından dudaklarından öpülen çocuk arkadaşını ve bu şekilde eve gelen konuğu öpmeye çalışırsa, bu çocuğun sosyal kabulü için bir dezavantaj yaratır.

Bebeklik ve çocukluk döneminde dudaklarından öpülen çocuk, ergenlik ve yetişkinlik döneminde gelişimsel, sosyal ve duygusal problemler yaşayabilir.

Hadi çocuklarımızı öpelim, çok öpeceğiz. Ama dudağı, kıçını, kalçasını değil. Yanaklarını elleriyle öpelim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*