Cam Duvar nedir ve nerelerde kullanılabilir?

cam duvar, cam duvarlar nedir, cam duvar kullanım alanı

Cam duvar günümüzde sıkça kullanılan duvar bölme sistemleri arasında yer almaktadır. Camın şeffaf görünümü modern tasarımlar ile birleşerek şık ve güzel mekânların meydana gelmesini sağlamaktadır. Cam sağlık açısından insanların her zaman ilk tercihleri arasında gelmektedir. Cam duvarlar genel olarak her alanda duvar sisteminin kullanıldığı mekânlarda rahatlıkla kullanılabilmekte ve estetiklik açısından şık görünüm sağlamaktadır. Cam duvar hastane, otel, hava alanı ve büyük şirketlerin bölme amaçlı kullandıkları duvar sistemleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Otellerin geniş lobilerinde dekoratif amaçlı kullanıldığı gibi ayrı bölmeler içinde kullanılmaktadır. Kullanım alanının cam duvar ile ayrılması değişik mekanları kullanılabilir hale getirmektedir. Devasa camların değişik renklerde ve modern tasarımlarda kullanılması şık ve estetik görünümler kazandırmaktadır.cam duvar, cam duvarlar nedir, cam duvar kullanım alanı

Cam duvarlar genel olarak hastanelerde iç, dış mekanlarında aydınlığı ve ferah ortamların oluşmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Hava alanlarının giriş ve çıkışlarının büyük camlarla kaplı olması iç mekanın cam bölmeler ile ayrılması ortamın aydınlık ve rahat olmasını bakımından çok önem taşımaktadır.  Camın insan sağlığına zararı olmaması en büyük avantaj olduğu için günümüz koşullarında yapılan binaların iç duvarlarında da kullanılabilmektedir. Cam temizlik ve kullanım bakımında oldukça rahatlık sağlayabilen duvar malzemeleri arasında ilk sırada gelmektedir. Duvar ve dekoratif amaçlı kullanılan camlar gürültü engelleyen çift camlar ile ses geçirmeyerek üstün düzeyde üretilip müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Cam duvarlar modüler olduğu gibi hareketli duvarlar ile de dikkat çekmektedir. Cam duvar sistemlerine iş merkezlerinde oldukça sık rastlanmaktadır. İş merkezlerinin iç tasarımlarında kullanıldığı gibi artık dış cephelerde de rahatlıkla duvar sistemi olarak kullanılmaktadır. Mimari yapısı ile muhteşem görünen renkli camlar ile estetiklik kazandırılarak günümüz koşullarına uygun yapılarda cam kullanılmaktadır. Hem estetiksel hem de şık görüntüleri ile göz kamaştıran binalar ortaya çıkmaktadır. Her alanda kullanılan camlar cam bölme olarak da bilinmektedir.

Cam duvarda özellikle kullanılan camların kullanımı oldukça güzel ve temizliği kolay yapılmaktadır. Camlar diğer bölme malzemelerine karşı yıpranma ve aşınmada dayanıklı hammadde olarak bilinmektedir. Yıpranmalara karşı çok dayanıklı olması tercih edilme sebeplerini de artırmaktadır. İş merkezleri, ofis, hastane, otel ve birçok alanda rahatlıkla kullanılan cam bölme sistemi oldukça yaygın hale gelmiştir. Dış cephelerde duvar malzemesi olarak kullanılan cam bölmeler ses geçirmeme özelliği ile her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bölme ve duvar sistemlerinde uygulanacak yöntemlerin mimarlar ve uzmanlar tarafından uygulanması gerekmektedir.

Cam duvar dekorasyon ve iç mekanlarda ayrılacak yerin bölünmesinde en uygun yöntemler arasında çekici ve şık görünümde olmaktadır. Ofis ve iş yerlerinde de bölme ve duvar ayrımı yapılırken ahşap, Kumaş gibi bölme malzemelerinden önce cam duvar ve cam bölmeler ön planda gelmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*