Çalışan Annelere Oyun Önerileri

Çalışan anneler gün boyu iş yerlerinde yeterince yorulmakta ve enerjilerini akşama saklayamamaktadırlar. Bu durumda annenin çocuğa olan ilgisi azalmış gibi görünecektir. Çünkü, özellikle küçük yaşlardaki çocuklar annelerinin yorgun olduklarını idrak edemezler ve eve girdikleri andan itibaren kendileri ile oyun oynamalarını beklerler. Çocukların enerjilerine yetişebilmek normal şartlarda bile çok zorken, hele de çalıştıktan sonra yorgun eve gelip enerjilerine yetişmek çok daha zordur. Bu durumda yatarak oyunlar geliştirmek çok önemlidir. İşte işten eve yorgun geldikten sonra yatarak çocuğunuz ile oynayabileceğiniz oyunlara örnekler buradadır.çocuklu annelere oyun önerileri, çalışan annelere çocuklarıyla zaman geçirme tavsiyeleri, çocuklar ve anneleri için oyun önerileri

Kamp çadırı oyunu

Evde kendi imkanlarınız ile çadır yapabilir ya da hazır çadır satın alabilirsiniz. Çadırın içine taban kısmına yastıklardan yatak hazırlayın. Çocuklar çadırda sizinle yatmaktan bile büyük zevk alacaktır. Bu sayede hem çocuk mutlu olurken, hem de siz yorulmamış olursunuz.

Doktorculuk oyunu

Küçüklüğümüzden beri oynadığımız doktorculuk oyunu hala etkisini göstermektedir. Çocuğunuza doktor olmasını ve sizin de hasta olacağınızı söyleyin. Siz yatın, o yattığınız yerden size baksın. Böylece hem siz dinlenmiş olacaksınız, hem de çocuğunuz hayal gücünü geliştirerek oyun oynayacak.

Saklambaç oyunu

Saklambaç oyununda ebe siz olduğunuzda siz bir kenarda gözü kapalı dinlenirken, çocuğunuz kendine saklanacak yer bulacaktır. Bu sırada siz rahatlıkla dinlenebilirsiniz. Sıkılıp ebe olmak istediğinde ise, kendinize saklanacak çok rahat bir yer bulun. O sizi bulana kadar rahatça dinlenebilirsiniz.

Sinema oyunu

Çocuğunuzun seveceği bir film ya da çizgi film bulun ve açın. Sinemacılık oynadığını söyleyin. Hatta yanında bir de mısır patlatın. Ortamı loş ışıklı bir hale getirin. O eğlenerek film izlerken siz çaktırmadan uyuyabilirsiniz bile.

Çalışan annelerin hem işlerine konsantre olmaları hem de çocuklarına güzel bakmaları gerçekten takdir edilmesi gereken önemli bir olaydır. Yorgunluklarını yukarda saydığımız bu oyunlar ile bastırarak çocuklarını mutlu edebilirler. Böyle olduğunda çocukta annesinin onunla ilgilendiğine inanır ve güvenir. Bu durum çocukları oldukça mutlu etmektedir. Çalışıyorsanız ve çocuk sahibi iseniz mutlaka bu oyunlar değerlendirin ve deneyin. İşe yaradığını ve hem kendinizin hem de çocuğunuzun mutlu olduğunu göreceksiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*