Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetiği ülkemizde en çok tercih edilen estetik ameliyat çeşitlerinden biridir. Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin gerekçeleri ise genellikle sağlık problemleri olmakla birlikte, daha güzel bir görünüme kavuşmak gibi sebeplerden ötürü de burun estetiği yaptırmak isteyenlerin olmadığını söylemek yanlış olacaktır.Burun Estetiği, Rinoplasti , Burun Estetiği Ameliyatı , burun ucu estetiği
Solunum yolları rahatsızlıkları yaşayanların problemlerinin giderilmesinin yanı sıra, burun eti şikayetlerinin giderilmesinde de kullanılan burun estetik operasyonları, aynı zamanda yüz güzelliğini ön plana çıkaran daha güzel bir buruna sahip olma gibi talepleri karşılamak için de kullanılmaktadır.
Hastalar genellikle burun estetiğinin zor geçtiğini düşünse de bu düşüncenin yanlış olduğunun bilinmesinde yarar var. Fakat bu demek değildir ki burun estetik operasyonları çok kolaydır… Doktorun deneyimi bu açıdan büyük önem taşımaktadır. Plastik cerrah burun estetik operasyonları ile ilgili yeteri kadar deneyime sahipse, burun estetiği ile ilgili endişe etmeniz gereken herhangi bir durum söz konusu değildir. Fakat deneyimsiz bir doktorun gerçekleştireceği operasyonun sonucundan memnun kalmama ihtimalinin yüksek olduğu düşünüldüğünde; burun estetiğinin o kadar da kolay bir operasyon olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Yani operasyonun zorluk/kolaylık seviyesi doktora bağlıdır bir nevi.
Burun estetiği ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise burun estetik ücretleridir. Fakat fiyatın aslında arka planda olması gerekmektedir. Zira pek çok hasta daha ekonomik olduğu için uygun olmayan koşullar ve deneyimsiz doktorlar tarafından gerçekleştirilen burun estetik ameliyatlarını tercih etmektedir. Biraz daha ucuz olsun düşüncesi ile tercih edilen bu durumun sonuçları ise son derece olumsuz olabilmektedir. Yani estetik operasyonun sonucundan memnun kalmak istiyorsanız fiyatı biraz daha geri planda düşünerek bu alanda deneyimli ve daha önceki operasyonlarının sonucunda hastalarını memnun etmeyi başaran plastik cerrahlar arasından seçim yapmaya çalışmanız daha doğru olacaktır.
Sonuç olarak burun estetiğinin yapılacağı yerin belirlenmesi hususuna da dikkat etmenizi öneririz. Zira kimi estetik merkezleri uygun olmayan koşullarda bu tür operasyonları gerçekleştirebiliyor. Bu tip durumlar da sağlık açısından çeşitli riskler içeriyor. Etkilenmemenin en önemli yolu da ilgili sağlık merkezinin bu konuda yeterli olup olmadığını araştırmak ve özellikle internette o merkezle ilgili inceleme yaparak mümkün olduğu takdirde hastaların yorumlarını okumayı denemektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*