Böcek İlaçlama Şirketleri

böcek ilaçlama, böcek ilaçlama işlemi, böcek ilaçlaması yapımı

Böcek ilaçlama şirketleri artan talep nedeniyle sektörde her geçen gün sayısı hızla artış göstermiş halk sağlığı alanında böcek,haşere ve fare şikayetlerini çözmek üzere kurulmuş şirketlerdir. Böcek ilaçlama şirketleri Sağlık Bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermektedirler. Ancak bazı yasadışı böcek ilaçlama şirketleri faaliyetini kaçak yollarla kapılara kart bırakarak sürdürmeyi hedeflemiştir. Sebebi vergi ödemesi yapmadan daha fazla kazanç elde edebilmek içindir.böcek ilaçlama, böcek ilaçlama işlemi, böcek ilaçlaması yapımı

Bulunduğu bölgede İl Sağlık Müdürlüğü bilgisi dahilinde hizmet vermesi gereken böcek ilaçlama şirketleri yönetmeliklerde geçen kanun çerçevesi içerisinde bu işlemi yapmak zorundadır. Böcek ilaçlama şirketi açabilmek için bir çok prosedürden geçmek gereklidir. Bağlı bulunan müdürlüğe bünyesinde bulundurmakla yükümlü olduğu Ziraat Mühendisinin Mesul Müdürlüğünde başvuru yapması gerekir. Böcek ilaçlama şirketi açabilmek için ilk şart budur.

Böcek ilaçlama şirketi bakanlıkça izin verilen uygulama teknikleri ile böcek ilacı ve haşere ilacı kullanmak zorundadır. Böcek ile mücadele de halk sağlığına zarar vermeyen ilaçlar kullanılmalıdır. Böcek ilaçlama şirketi yasal çalışıyorsa müşterilerine ilaç uygulama izin belgesini göstermeli ve yaptığı uygulama ile kullandığı ilacı gösterir yasal belgeyi vermelidir.

Yasal bir böcek ilaçlama şirketi olan Başarı Böcek İlaçlama Şirketi tüm müşterilerine uygulama öncesi gerekli tüm yasal evraklarını ve tahsilat makbuzunu teslim etmektedir. İlaçlama şirketini seçerken bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*