Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

argan yağı, argan yağı kullanımı, argan yağı nasıl kullanılmalı

Son yılların en gözde bakım ürünü kuşkusuz Argan Yağı. Hem ciltte hem de saçlarda mucize yaratan bu yağı yakından tanımak ister misiniz?Argan yağı , argonia spinosa bitkisinin soğuk pres yöntemiyle sıkılmasından elde edilen bir yağdır ve içindeki çok kıymetli bileşenler nedeniyle , son derece faydalıdır. En çok üretildiği yer Fas’tır.

Yağın içeriğinde öncelikle oleik asit ve E vitamini bulunmaktadır. Yalnızca bu iki bileşen dahi nemlemdirme , besleme ve yenileme özellikleriyle tek başlarına mucizevidir.argan yağı, argan yağı kullanımı, argan yağı nasıl kullanılmalı

Argan yağı saç bakımında çok etkilidir. Düzenli olarak saç diplerinizden başlayarak masajla saça yedirildiğinde hem saçlarınızın parlak ve canlı olmasını sağlar hem de hızlı uzamasına yardımcı olur.

Cilt üzerinde mucizeler yaratır. Kuru ciltleri nemlendirir. Hafif kırışıklıkların düzelmesinde etkilidir. İltihap giderici olması nedniyle sivilce ve akne mücadelesinde çok yardımcı olur. Ciltteki yara izlerinin , lekelerin giderilmesinde çok etkili bir yağdır.

Selülit tedavisi içinde çok faydalıdır çünkü içindeki proteinler nedeniyle sıkıştırma etkisi vardır. Selülit msajında temel yağ olarak kullanılırsa etkileri kısa sürede fark edilecektir.

Eklem ve kas ağrılarında çok etkilidir. Romatizmal ağrılar üzerinde etki yaparak ağrıları azaltır.

Sedef ve egzeması olanlar için de çok faydalı bir yağdır. Düzenli kullanımda , hastalıkta gerileme olduğu gözlenmiştir.

Yazın sıkça başımıza gelen güneş yanıkları için de harika bir ilaçtır. Yanık olan bölgeye uygulandığında hem cildi rahatlatır hem de hızlı hücre yenilenmesini sağlayarak cildin hızla iyileşmesini sağlar.

Güneşe karşı UV filtresi özelliği de vardır. Yazın yüzünüze süreceğiniz bir iki damla argan yağı size güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır.

Kolayca kırılan ya da kat kat olan tırnaklarınızın kuvvetlenmesi için de çok etkili bir yağdır. Yüzünüze sürdüğünüz yağdan elinizde kalanları tırnak diplerinize yedirerek kırılmayan ve sağlıklı uzayan tırnaklara sahip olmanız mümkündür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*