Acil kuryenin diğer kuryelerden farkı nedir?

acil kurye nedir, acil kurye ne demek, acil kuryenin farkları

Bir kuryenin başka hiçbir kurye işiyle uğraşmadan hızlı bir şekilde teslimatı gerçekleştirmesine Express kurye denir. Express kuryenin diğer adı da acil kuryedir. Acil kurye normal kuryelere göre iki katı kadar daha pahalıdır ancak aynı oranda da zamandan tasarruf sağlar. Acil kurye kurye firmalarının yüksek oranda kar elde ettiği ve kuryelerinde zaman zaman yüksek bahşişler aldığı bir teslimattır.

Express kuryede daha çok motosiklet ve araba kullanılır. Bu kurye çeşidi sayesinde kurye firmaları birbirlerine karşı artı kazanma peşindedirler. Express kurye müşterinin gözünde en değerli hizmettir. Çünkü verdiği paranın artması müşterinin iş hakkındaki görüşünü daha net hale getirir. Express kurye konusunda sınıfta kalınırsa bu durum kurye firması için çok kötü bir şey olur.acil kurye nedir, acil kurye ne demek, acil kuryenin farkları

Acil kurye görevi yapılırken kuryelik yapan kişi hızlı bir şekilde teslimatı yapacağım diye trafik kurallarını çiğneme hakkına sahip olamaz. Kesinlikle trafik ve çevre kurallarına uyularak hareket edilmesi gerekir. Aksi takdirde kurye, kendi canıyla birlikte başkalarının da canını tehlikeye atar. Bu durum affedilebilir bir hata değildir. Olası bir şikayette kurye firmalarının o kişinin işine son vermesi gerekir. Bu nedenle kurye firmalarının çalışanlarını sıkı bir şekilde denetlemesi gerekir.

Yazının ilk paragrafında belirttiğimiz gibi acil kurye diğer kuryelere göre iki kat daha hızlı gider ve buna karşılık da iki kat fazla ücret alır. Ayrıca acil kurye başka hiçbir işe bulaşmaz ve tek işe odaklanır. Müşteri tarafından Express kurye tercih edildiyse zamanla ilgili önemli bir husus vardır. Bu nedenle ekspres kuryenin gitmesi gereken zamandan geç kalması halinde hem müşteri için hem de kurye firması için ciddi sıkıntılar doğabilir. Böyle bir durumda müşterinin şikayette bulunması halinde kurye de ciddi sıkıntıya girecektir.

Express kurye yani acil kurye firmaların gözbebekleri sayılır. Kurye firmalarının prestiji açısından Express kurye çok önemlidir. Bu nedenle Express kurye işini yapan kişinin oldukça temkinli ve titiz olması gerekir. Bu şekilde hiçbir sorun çıkmadan işini rahatlıkla yapabilecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*