Acil Kurye Hizmeti ve Normal Kuryeden Farkları

acil kurye nedir, acil kurye ne demek, acil kurye kime denir

Saatler sonra ulaşmasını beklediğimiz evrak veya paketin teslimatını yapmak isteyince aklımıza gelen ilk seçenek acil kurye seçeneğidir. Ülkemizde yaygınlığını arttırmaya başlayan ve birçok firmalarla rekabet halinde olan bu sektör, zamanla diğer kuryelerden farklı olarak daha çok tercih edilecektir.

Bir paketin erkenden teslim edilmesi hem göndericiyi hemde alıcının tercih sebebini bu yönde etkin kılar. Acil kurye hizmeti doğru yapıldığı takdirde tüketicinin tercih sebebi olmaya devam edecektir. Sadece erken teslim yapılması söz konusu değil. Kısa mesafelere evrak veya paketimizi yollayacağımız zaman kargo fikrini pek tercih etmeyiz. Hele bu yollayacağımız paket aciliyet ve önem teşkil ediyorsa bu kargo fikrinin yerini acil kurye fikri alır.acil kurye nedir, acil kurye ne demek, acil kurye kime denir

Acil kuryeler genelde taşıtlı olarak hizmet vermektedirler. Araba ile teslim yapılan acil kurye teslimatında genelde trafiğin boş olduğu zaman bu seçenek kullanılır. Trafik daha yoğun bir zamana denk geldiğinde ise motorlu teslimat ön plana çıkar. Çünkü daha kestirme sokaklardan ve dar alanlardan manevra yapabilen taşıt motosiklettir.

Motosiklet ile dağıtım yapan acil kurye elemanı çok dikkatli olmalıdır. Yapacağı iş acil olduğundan hız limitlerini zorlaması muhtemeldir. Bundan dolayı kask ve gerekli önlemleri almalı, kendi canı ve insan hayatlarıyla oynamamalıdır.

Acil kuryenin diğer kurye türlerine farkı saymakla bitmez. Acil kuryeler, sağlık sektöründe birer kahraman görevi üstlendiğini söylemek mümkündür. Belkide acilliğin ve saniyelerin en önemli olduğu sektör olan sağlıkta yerinde ve zamanında teslimat insan hayatlarını kurtarmış oluyor. Buda acil kuryelerin topluma ve ülkeye yaptığı katkıyı gösteriyor.  Diğer kuryelere farkını bir kez daha ortaya koyuyor.

Herkes tabiki de paketlerini acil kuryeyle yollamak zorunda değiller. Çünkü bazı insanlar için aciliyet ve erkenden teslim pek önem teşkil etmeyebilir. Hatta insanlar ucuzluğuna göre paketlerini gönderecek kurye ve türlerini seçebilirler. Fakat gelişen bu teknolojide, işlerimizi daha hızlı yapmayı istemek bizlerin sürekli gelişme kat ettiğini göstermekle eşdeğerdir.

Acil kurye şirketleri, işlerini daha iyi yaptıkları sürece gelişime açık bir sektörde olduklarını unutmamalıdırlar. Bu nedenle acil kurye keyfilikten çıkmış artık ihtiyaca dönüşmüştür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*